Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali wczoraj 31-latka, który kierował pojazdem pomimo trzech sądowych zakazów kierowania pojazdami. Kolejny 38-latek wsiadł za kierownicę mając ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz obaj za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Referatu Prewencji Komisariatu policji w Bogatyni zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Podczas podjętej interwencji, okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego ma trzy sądowe zakazy kierowania pojazdami.

Natomiast funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy zatrzymali do kontroli 38-letniego kierującego pojazdem marki Volkswagen. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie.

Teraz obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz punktów karnych, grzywny i ponownego zakazu grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Jeśli kierujący był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za inne przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.