Wczoraj na drodze wojewódzkiej numer 296 doszło do zdarzenia drogowego, gdzie kierująca pojazdem marki Volkswagen nieprawidłowo wykonała manewr wyprzedzania i uderzyła w rowerzystę. 72-letni kierujący jednośladem został zabrany do szpitala celem udzielenia mu dalszej pomocy medycznej. Kierująca osobówką, 35-letnia mieszkanka powiatu żagańskiego była pod wpływem metamfetaminy i dodatkowo posiadała sądowy zakaz kierowania pojazdami. Kobieta za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Wczoraj przed godziną 16:00 dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze wojewódzkiej numer 296 pomiędzy Ruszowem, a Iłową. Według zgłoszenia auto osobowe uderzyło w rowerzystę.

Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane służby ratunkowe w tym patrol ruchu drogowego.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci 35-letnia mieszkanka powiatu żagańskiego kierując pojazdem marki Volkswagen nieprawidłowo wykonała manewr wyprzedzania i najechała na 72-letniego rowerzystę.

Kierujący jednośladem był trzeźwy, ale w wyniku poniesionych obrażeń trafił do szpitala.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierująca osobówką posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo badanie narkotesterem wykazało, że jest pod wpływem metamfetaminy.

Funkcjonariusze z komisariatu Policji w Pieńsku w ramach postępowania będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy, że za spowodowanie wypadku drogowego, w którym poszkodowany nie poniósł ciężkiego uszczerbku na zdrowiu o którym mowa w art. 156 & 1 Kodeksu karnego, zgodnie z art. 177 Kodeksu karnego sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. W przypadku wypadku ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kara pozbawienia wolności jest dużo wyższa i może wynieść nawet do 8 lat.

Kiedy natomiast sprawcą wypadku była osoba w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności do 12 lat oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo sprawca musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi w ramach naprawienia szkody. Egzekucji podlega cały majątek sprawcy, a w sytuacji braku rozdzielności majątkowej, również jego małżonka, w tym posiadane nieruchomości i dochody.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.