fot. MKS Granica BogatyniaW ostatniej kolejce IV ligi dolnośląskiej kończącym trudny sezon 2013/14, który został rozegrany w sobotę tj. 14 czerwca br. w Żórawinie, MKS Granica Bogatynia przegrała po słabym meczu ze LZS Stary Śleszów 4 – 1

Pierwsza połowa, która była wyrównana zakończyła się remisem 0–0. Zawodnicy ze Śleszowa za sprawą dobrze dysponowanych Tatki, Wałęgi i Rudolfa przeprowadzali groźne akcje pod bramką Czekańskiego. Zawodnicy Granicy, grając z kontry próbowali zagrozić bramce gospodarzy lecz Pastuszce, Więckiewiczowi oraz Pietkiewiczowi brakowało skuteczności.

Druga połowa zaczęła się od frontalnych ataków zawodników ze Śleszowa, którzy po rzucie rożnym, już w 50 minucie za sprawą Tatki wyszli na prowadzenie 1 – 0. W 52 minucie po kontrze nasi zawodnicy mogli wyrównać, lecz Radek Pietkiewicz strzelił obok słupka. W odpowiedzi w 57 minucie po ładnej akcji całego zespołu bramkę zdobył Rudolf i było 2 – 0 dla gospodarzy. Minutę później piłka uderzyła w polu karnym obrońcę Śleszowa i karnego na bramkę zamienia Pietkiewicz (2 – 1). Zawodnicy ze Śleszowa nie odpuszczali i w 61 minucie po pięknej główce Wałęgi wyszli na prowadzenie 3 – 1. W 68 minucie po faulu naszego obrońcy, Czekański broni karnego. W 92 minucie wynik na 4 – 1 podwyższa rezerwowy zawodnik gospodarzy i takim wynikiem sędzia kończy mecz.

Podsumowując mecz - pierwsza połowa w naszym wykonaniu była dobra. Nie odstawaliśmy kondycyjnie i taktycznie z bardzo dobrze dysponowanym w tym dniu zespołem ze Śleszowa. Dobrze funkcjonowała nasza defensywa i gra z kontry. Druga połowa – nasi zawodnicy cofnęli się za głęboko i zrobiło się groźnie pod naszą bramką. Gospodarze grali dużo z pierwszej piłki i na wolne pole zabiegali naszych zawodników, co pozwoliło im strzelić cztery bramki.

Chciałem w tym miejscu wraz z Prezesem Jackiem Panfilem podziękować wszystkim naszym zawodnikom oraz trenerom za walkę i ambicję w całym sezonie 2013/14 a kibicom za wspieranie naszego zespołu we wszystkich meczach. MKS Granica Bogatynia po 30 rozegranych meczach w tabeli IV ligi dolnośląskiej zajęła 10 miejsce zdobywając 39 punktów – bramki 50 strzelonych, 55 straconych.

LZS Stary Śleszów - MKS Granica Bogatynia 4 - 1 (0 - 0)

Bramki: 58 minuta – Radosław Pietkiewicz.

MKS Granica Bogatynia: Jarosław Czekański, Łukasz Duduć, Grzegorz Kazmierski, Damian Sochacki, Sebastian Mikulski (60 minuta – Marcin Suchocki), Łukasz Pastuszko, Marcin Chrzanowski, Michał Szydło, Marcin Gawlik (70 minuta Gracjan Janiak) , Dawid Więckiewicz ( 55 minuta - Michał Marszałek), Radosław Pietkiewicz. Trener: Ireneusz Słomiak, Paweł Rychter.

Widzów: 50.

----------------------------------------------------------------------------------------

Wielki sukces odnieśli Tramkarze MKS Granicy Bogatynia w w sezonie 2013/14

Tego z pewnością nikt się nie spodziewał, że zajmujący po rundzie jesiennej 5 miejsce w tabeli rozgrywek ligi okręgowej OZPN Jelenia Góra trampkarze trenera Jacka Panfila, którzy po rundzie jesiennej tracili do lidera 6 punktów we wspaniałym stylu zdobędą tytuł najlepszej drużyny okręgu jeleniogórskiego w sezonu 2013/2014. Na uwagę zasługuje fakt, że podopieczni trenera Jacka Panfila od 16 meczy są drużyną bez porażki - wygrali cztery mecze pod rząd w rundzie jesiennej oraz nie przegrali żadnego meczu w rundzie wiosennej. Losy tytułu ważyły się do ostatniego meczu, który nasi piłkarze musieli bezwzględnie wygrać na wyjeździe z dotychczasowym liderem Olimpią Kamienną Górą. Przed spotkaniem mieliśmy jeden punkt straty do rywala. Decydujący mecz odbył się w sobotę tj. 14 czerwca br. w Kamiennej Górze, gdzie po bramkach Tomasza Stefanka i Ksawiera Kuźniewskiego mecz zakończył się wspaniałym i zasłużonym zwycięstwem młodych zawodników Granicy 2:0. Tym samym Trampkarze MKS Granicy Bogatynia na koniec sezonu zajęli pierwsze miejsce zdobywając 54 punkty, strzelając 82 bramki i tracąc 15. Należy również przypomnieć, że Trampkarze MKS Granicy Bogatynia zdobyli w sezonie 2013/14 halowe mistrzostwo okręgu jeleniogórskiego. W ciągu 5 sezonów jest to czwarty tytuł mistrzowski trenera Jacka Panfila oraz jego podopiecznych. Gratuluję!

Szczegółowe podsumowanie sezonu 2013/14 wszystkich drużyn MKS Granicy Bogatynia przedstawię w następnym artykule.