W niedzielę 01.05 w Zawidowie swoje rozgrywki, w ramach Ligi OZPN Jelenia Góra, rozpoczęli Żacy (rocznik 2007-08). W rozgrywkach tych uczestniczy 8 zespołów - Orliki Węgliniec, Granica Bogatynia, Piast Zawidów, Nysa Zgorzelec, UKS FA Bogatynia, UKS Pieńsk, FA Zgorzelec, Skorpiony Lubań, które rozegrają 4 wiosenne turnieje (w cyklu co 2 tygodnie). Gospodarzem pierwszego był Piast Zawidów.
Reprezentanci Football Academy Bogatynia w swoich 4 meczach odnieśli jedno zwycięstwo, jeden remis i 2 porażki. „ Najważniejsze jednak, że walczyli na całej szerokości i długości boiska i nikt z nich ani przez chwilę nie pomyślał o odpuszczeniu przeciwnikowi” – powiedział po turnieju trener Wojciech Walczak.
Wyniki Turnieju Żaków OZPN J. Góra – Zawidów 01.05.16r
Piast Zawidów - FA Zgorzelec 0:2
UKS Pieńsk- FA Bogatynia 1:2
Granica Bogatynia – Orliki Węgliniec 5:0
Skorpiony Lubań – Nysa Zgorzelec 2:0
Piast Zawidów – Granica Bogatynia 1:4
UKS Pieńsk – Skorpiony Lubań 2:5
FA Zgorzelec - Orliki Węgliniec 5:1
FA Bogatynia – Nysa Zgorzelec 0:1
FA Zgorzelec – Granica Bogatynia 2:2
FA Bogatynia – Skorpiony Lubań 3:3
Piast Zawidów – Orliki Węgliniec 3:0
UKS Pieńsk - Nysa Zgorzelec 0:2
Półfinały
Granica Bogatynia -Nysa Zgorzelec 2:0
UKS FA Zgorzelec -Skorpiony Lubań 2:1
Finał Granica Bogatynia -UKS FA Zgorzelec 1:2
Mecz o 3 miejsce Skorpiony Lubań - Nysa Zgorzelec 2:0
Mecz o 5 miejsce Piast Zawidów - UKS FA Bogatynia 4:1
Mecz o 7 miejsce Orliki Węgliniec -UKS Pieńsk 1:1 (karne: 1:0)
Najlepsi zawodnicy z poszczególnych zespołów:
UKS FA Zgorzelec - Ramulewicz Jakub
Orliki Węgliniec - Tokarski Sergiusz
UKS FA Bogatynia - Paweł Maranda
Piast Zawidów – Dawid Dunicz
UKS MOSiR Skorpiony Lubań - Kaniuch Alan
Granica Bogatynia - Hubert Wolkiewicz
Nysa Zgorzelec - Tymoteusz Wołoskowski
UKS Pieńsk - Kacper Aleksandrowicz
Najlepszy strzelec - Krzysztof Pieciul -Skorpiony Lubań
Najmłodszy zawodnik Turnieju: Karasiński Jakub (r. 2010) - UKS Pieńsk
UKS FA Bogatynia – Gałuszka Paweł, Kamiński Nikodem, Baran Paweł, Kołkowski Dawid, Micor Michał, Gębuś Filip (2 bramki), Dankowski Kuba (2 bramki), Figura Szymon, Maranda Paweł (2 bramki), Miłuch Alan. Trener Wojciech Walczak.
Gratulujemy drużynom udanych występów. Przypominamy, że treningi Football Academy odbywają się we poniedziałki środy o godzinie 16:30 i 18:00 na boisku przy LO w Bogatyni. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby rozwijać swoją pasję gry w piłkę nożną.