Złoty medalista Bartosz Kempski z trenerem Tomaszem Pistiolisem, fot. Szerszeń BogatyniaW sobotę 17.09 przy pięknej słonecznej pogodzie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rywalizowali młodzicy (rocznik 1996 - 1997) z województwa dolnośląskiego i lubuskiego w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce

Stawką był awans złotych i srebrnych medalistów na Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego (Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej), które rozegrane zostaną 1-2 października w Kielcach. Prawo startu w tych zawodach wywalczyło sobie dwóch zawodników „Szerszenia”. Bartosz Kempski w pchnięciu kulą (5 kg) stojącym na wysokim poziomie konkursie w ostatnim pchnięciu posłał kulę na odległość 14.06 m co dało mu złoty medal i nowy rekord życiowy! Ten sam zawodnik w drugiej swojej konkurencji w rzucie młotem (5 kg) z wynikiem 45.18 uplasował się na drugim stopniu podium ! Drugą zawodniczką, która otrzymała prawo startu w Mistrzostwach Polski jest Sandra Wanat. Zawodniczką, która startowała asekuracyjnie z powodu niegroźnej kontuzji kolana, choć zajęła w swojej koronnej konkurencji w rzucie oszczepem 4 miejsce (32.63 m), to do Kielc pojedzie dzięki wynikowi 40,49m, który uzyskała we wcześniejszych zawodach. Nasza oszczepniczka podczas zawodów we Wrocławiu startowała również w drugiej konkurencji, w rzucie młotem (3 kg), gdzie z nowym rekordem życiowym 26,57 zajęła 7 miejsce.

Pozostali zawodnicy „Szerszenia” zaprezentowali się również z dobrej strony i uzyskali następujące wyniki:

Klaudia Mały miejsce 5 na 100 m ppł 16.26 ( rekord życiowy )

Klaudia Mały miejsce 6 w skoku wzwyż- 130

Maja Kula miejsce 7 w skoku wzwyż- 130

Piotr Kosiorek miejsce 10 na 100 m- 12.20

Piotr Kosiorek miejsce 10 na 300 m- 41.03 (rekord życiowy)

Przemysław Bednarski miejsce 11 na 1000 m - 3.03.50

Wszystkim zawodnikom i ich trenerom gratulujemy udanego występu w zawodach Międzywojewódzkich, a Bartkowi i Sandrze życzymy dalekich rzutów podczas zbliżających się Mistrzostw Polski Młodzików w Kielcach i godnego reprezentowania „Szerszenia” oraz Miasta i Gminy Bogatynia. Trzymamy kciuki !