Sekcja Turystyki Rekreacyjnej „Bog-Tur” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, tradycyjnie zakończyła sezon rowerowy rajdem do Działoszyna, do pomnika bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

Już po raz 10 (jubileusz) w dniu 16.10.2021 roku wyruszyliśmy na tę trasę. 19 miłośników pieszych wycieczek wyruszyło o godzinie 8:00 spod LO, a 25 rowerzystów o godzinie 9:30 spod UMiG z burmistrzem Wojciechem Dobrołowiczem, Piotrem Kubisiem przewodniczącym kopalnianej „Solidarności 80”, członkami „Bog-Turu” i innymi miłośnikami jazdy na rowerze. Niestety choroba wiceburmistrz p. Aleksandry Ratajczak uniemożliwiła jazdę rowerem ale przyjechała do Działoszyna.

Pojechaliśmy przez Czechy, natomiast piechurzy przez pokopalniane hałdy. Obie grupy spotkały się pod kościołem św. Bartłomieja w Działoszynie, w którym proboszcz ks. Ryszard Kulpa poprowadził modlitwę ku pamięci zamordowanego bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem ks. Jerzego i pojechaliśmy do domu. Przejechaliśmy ok. 45 km, natomiast piechurzy przeszli ok. 15 km.

Po południu, uczestnicy obu rajdów, spotkali się w naszym lokalu aby hucznie zakończyć sezonu rowerowy AD 2021, niestety krótki i pełen obostrzeń. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku będziemy jeździli częściej i więcej.

Serdeczne podziękowania kierujemy do związków zawodowych: „Solidarność” kopalni i elektrowni, „Solidarność 80” kopalni, PET i Ruchu Ciągłego z elektrowni za pomoc przy organizacji rajdów.

Relacja: Sławomir Kałka
Zdjęcia: Franciszek Romaniak, Janusz Baranowski i Roman Krukowski

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.