Edyta Maria Franczuk, fot. bpmg.megahost.pl24 stycznia 2014 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni odbył się wieczorek poetycki z Edytą Marią Franczuk

Okazją do spotkania była promocja jej debiutanckiego tomiku wierszy pt. Schody do życia. Inicjatorem spotkania było Stowarzyszenie „Centrum Aktywności Społecznej”.

Zgorzelecka poetka ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie w Austrii. Kiedy podjęła pracę w Elektrowni Turów, z uwagi na zakres swoich obowiązków, pisała teksty o tematyce energetycznej. Obecnie publikuje teksty o zarządzaniu kryzysowym w Gazecie Prawnej. Potrzeba rozwoju osobistego, zgłębianie wiedzy dotyczącej kontaktów międzyludzkich, zawsze były ważne dla Autorki, stąd zdecydowała się na kontynuowanie nauki na studiach podyplomowych.

 

Swój pierwszy wiersz Cisza napisała w lipcu 2012 roku. Jak twierdzi autorka, jej wiersze „są bardzo osobistym pamiętnikiem jej przeżyć, uczuć, próbą ukazania tego jak widzi świat, jak go odbiera i do jakich refleksji ją prowokuje”. Tomik wierszy Schody do życia jest pięknie ilustrowany grafikami wykonanymi przez mamę autorki, które można było obejrzeć podczas spotkania. Wieczorek poetycki swobodnie poprowadził Jacek Gadowski, a wiersze z uczuciem recytowali: Joanna Taszycka, Jadwiga Seńczuk, Agnieszka Turczyn oraz sama autorka i jej syn Dawid. Przy blasku świec w miłej, lirycznej atmosferze, licznie przybyli goście mieli okazję oderwać się od codzienności, i przenieść się w świat poezji… Autorka przygotowała miłą niespodziankę rozlosowując wśród uczestników spotkania trzy grafiki. Po oficjalnej części goście zadawali liczne pytania poetce, na które chętnie i z przyjemnością odpowiadała W dowód wdzięczności za uroczy wieczór, pełen estetycznych doznań i wzruszeń, autorkę obdarowano kwiatami i ciepłymi słowami. Na pamiątkę spotkania poetka wpisała się do Księgi Pamiątkowej Biblioteki. Uczestnicy mieli możliwość nabycia tomiku z autografem oraz grafik i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Panią Edytą Marią Franczuk.

Źródło: BPMiG w Bogatyni

Zdjęcia z wieczorku na stronie internetowej biblioteki.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.