XX Przegląd Zespołów Kolędniczych i Śpiewaczych „Kolęda 2014”, fot. mat. prom./BOKW sobotę, 1 lutego 2014 r. w Multifunkcyjnym Centrum Trójstyku w Bogatyni odbył się Jubileuszowy, XX Przegląd Zespołów Kolędniczych i Śpiewaczych „Kolęda 2014”

Obrzęd wigilijny i zwyczaj kolędowania są symbolami niecodziennego pojednania z członkami rodziny, społecznością, światem zwierząt i całą naturą. Inicjatywa Bogatyńskiego Ośrodka Kultury stanowi ważne przypomnienie o znaczeniu tradycji w naszym życiu. Uczestnicy Konkursu przedstawili bogactwo i różnorodność form zwyczajów i obrzędów okresu Świąt Bożego Narodzenia oraz czasu zapustów, czyli karnawału. Konkursowe prezentacje widowisk kolędniczych i obrzędowych, pieśni kolędowych i pastorałek, a także zwyczajowych oracji z życzeniami zkończone zostały gościnnym występem Krakowskiej Grupy Folklorystycznej z Mydlnik.

Pielęgnujmy to, co najcenniejsze, to, co inne, odrębne. To właśnie te różnice są swoistego rodzaju skarbnicą darów, z której możemy czerpać satysfakcję i dumę. Zgromadzona publiczność wyjątkowo gorąco powitała zespoły uczestniczące w „Kolędnikach”, dzięki którym impreza nabrała szczególnej barwy, tradycyjnego uroku i ciepła. Wyniki części konkursowej znajdą Państwo na stronie www.bok.art.pl (protokół jury).

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Silne Kobiety Bogatyni.
Współorganizator: Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni, KGW Markocice.
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec.
Patronat medialny: Nowiny Jeleniogórskie.

XX Jubileuszowy Międzynarodowy Przegląd Zespołów Kolędniczych i Śpiewaczych „KOLĘDA 2014” - Konkurs Tradycji jest współfinansowany ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie za rok!

Źródło: BOK

Więcej zdjęć w galerii BOK

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.