Przy dźwiękach Orkiestry KWB „Turów” wspólnie z Mażoretkami król Jan III Sobieski (w tej roli Kornel Głogowski) wspólnie z żoną - królową Marysieńką (w tej roli Amelia Peremicka) poprowadzili uczestników Festiwalu Nauki i Zabawy ulicami Porajowa. Nie zabrakło uczniów i przedszkolaków, mieszkańców Porajowa, Kopaczowa i Sieniawki, przedstawicieli lokalnych firm i stowarzyszeń, nauczycieli i pracowników szkoły a także dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli z gminy Bogatynia i Zgorzelec.

Symboliczny przemarsz zainaugurował 12. edycję integracyjnej imprezy łączącej w sobie elementy sportu, nauki, muzyki, kultury i profilaktyki. Jej współorganizatorami były Rady Rodziców Przedszkola i Szkoły oraz Stowarzyszenie Jan III i Dzieci. Nad Festiwalem patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz.

Cała społeczność mogła skorzystać z przygotowanych przez nauczycieli i pracowników szkoły atrakcji. Na wszystkich czekały stanowiska naukowe, doświadczenia chemiczne i fizyczne, konkurencje sportowe, a także animacje i pokazy. Przeprowadzono konkurs plastyczny pod patronatem firmy BIURO INFO ze Zgorzelca, pod tytułem „Majówkowy piknik”, który w kategorii klas 1-3 wygrała klasa 2a, a w kategorii klas 4-8, klasa 5a.

Niejeden maluch wyszedł z pomalowana twarzą czy własnoręcznie zrobioną bransoletką. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyło się Mini Muzeum Starych Sprzętów.

Wielką przyjemność sprawiła również cała społeczność szkolna w tańcu integracyjnym. Dźwięki Belgijki zachęciły zaproszonych gości i rodziców. Na parkiecie pojawił się m.in. burmistrz Wojciech Dobrołowicz i burmistrz Aleksandra Ratajczak, a także przewodnicząca Rady Rodziców - Estera Borowska i radna Miasta i Gminy Bogatynia Justyna Gierczak. Jeśli chodzi o taniec, to nie poprzestano tylko na tym. Tradycyjnie swoje umiejętności prezentowały Możoretki, przygotowane przez Aleksandrę Kaczerewską oraz funkcjonujący w szkole zespół taneczny Akademii MSK.

Najmłodsi szaleli w zabawie z Hanimacjami, Hani Awrejcewicz.

Swoje stanowiska, ukierunkowane na profilaktykę i wychowanie miały zaprzyjaźnione z placówką stowarzyszenia i instytucje: Bogatyńskie Amazonki, Insulinki, Sanepid. Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania oraz Biblioteka Publiczna. Można było zmierzyć cukier, ciśnienie krwi, zbadać piersi, a także zagrać w grę planszową nt. segregacji. Nieustannie dużym powodzeniem cieszyły się narkogogle i alkogogle, czyli symulatory zachowania po zażyciu narkotyków i alkoholu.

Przez cały czas królowała dobra zabawa, smaczne jedzenie przygotowane przez Stowarzyszenie „Kobiety Trójstyku”, Radę Rodziców, Stowarzyszenie Jan III Dzieci oraz świetna atmosfera.

Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OPS Sieniawka i Porajów.

Kulminacyjnym punktem imprezy było losowanie nagród wśród uczniów i przedszkolaków, zasponsorowanych przez burmistrza Wojciecha Dobrołowicza, Stowarzyszenie Jan III i Dzieci, Sołectwo Porajów, Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnię oraz Bogatyński Ośrodek Kultury. Dyrektor Jolanta Medycka wspólnie z burmistrzem wylosowali nagrody dla wszystkich dzieci obecnych na Majówce.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za dobre serce, zabawę i wyśmienitą atmosferę i już zapraszają za rok.

Źródło: UMIG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.