16.05.2024 r. w ramach polsko–czeskiego projektu pn. „Przedszkola Trójstyku” odbyły się w Bogatyni „Zabawy cyrkowe - międzynarodowa integracja”. Dzieci z Polski, Czech i Niemiec miały możliwość zintegrować się przy animacjach w konwencji cyrkowej.

Impreza przy oprawie muzycznej rozpoczęła się paradą i powitaniem zaproszonych gości, a następnie przedszkolaki wzięły udział we wielu wspólnych zabawach. Działanie projektowe zostało podzielone na dwie części, aby swobodnie mogli wziąć w nim udział reprezentanci przedszkoli z gminy Bogatynia, Hradka nad Nisou oraz Zittau. Maluchy wraz z kadrą pedagogiczną dały się ponieść wspaniałej atmosferze cyrku, bawiąc się i śmiejąc wspólnie. Przedszkolaków podczas aktywności odwiedził Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz. Piękną, międzynarodową zabawę zapewniło Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA - Oddział w Bogatyni. W ramach unijnego projektu wszystkim dzieciom zapewniono posiłek. Działanie wzmocniło współpracę przedszkoli trójstyku oraz międzynarodową integrację przedszkolaków i ich nauczycieli. 

Projekt pn. „Przedszkola Trójstyku” jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Małych Projektów Program Interreg Republika Czeska - Polska 2021-2027.

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.