Bogatyński finał WOŚP, fot. BOK

W 2009 r. w Bogatyni podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 33 533,46 zł. Rok później 44 181,71 zł. W tym roku padł rekord - 50 tys. zł.

 

- To przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! - informują organizatorzy z bogatyńskiego sztabu. 50 tys. zł to przybliżona kwota, środki finansowe nadal spływają. Rozliczenia podjął się Bank Zachodni WBK. Patrole z kartonowymi puszkami przemieżały miasto i gminę. W publicznej zbiórce uczestniczyło 80 wolontariuszy ze szkół, przedszkoli, Pracowni Integracyjnej "BEZ BARIER” BOK, DPS "JĘDREK” Opolno Zdrój i POW Opolno Zdrój. Przed budynkiem BOK ustawiono BIG PUSZKĘ, do której bogatynianie wrzucili 3 862,54 zł. Na sali widowiskowej BOK odbywał się program artystycznyw wykonaniu dzieci i młodzieżyoraz licytacje. Łączna kwota z licytacji, którą prowadziła Marta Cholewińska – dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury i Andrzej Grzmielewicz – Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia, wyniosła 10 825,50 zł. Złote Serduszko wylicytowano za 3100 zł. To już drugie złote serduszko wylicytowane przez Krzysztofa Wojciechowskiego - dyrektora Łużyckiego Banku Spółdzielczego

W XIX Finał WOŚP zaangażowało się około 80 sponsorów, darczyńców,  którzy przekazali sztabowi środki finansowe, karnety na usługi i przedmioty do licytacji, zadbali o wolontariuszy.
 
Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.