"Świnie Wojny" to pierwsza z serii powieści o frydlandzkim komisarzu policji – Kajetanie Borovce. Rozgrywa się na Trójstyku, występują w niej żyjący tam zgodnie Czesi, Polacy i Niemcy. Ta bajkowa opowieść z genialnymi ilustracjami Krzysztofa Ostowskiego wzruszy Was i rozbawi. Autor zaręcza, że w nowym roku nie przeczytacie niczego lepszego.

Słowo od autora: Proszę, nie czytajcie tej książki. Odłóżcie ją natychmiast i sięgnijcie po inne tytuły. W księgarniach jest wiele kryminałów, w których dzielni policjanci z bronią w ręku gonią groźnych przestępców. Po pracy piją i są nieszczęśliwi. Nasi też piją, ale są szczęśliwi. Im więcej wypiją, tym są szczęśliwsi. Nikogo zatem nie gonią, a już na pewno nie z bronią w ręku. To książka o szczęśliwych ludziach słuchających hałaśliwej muzyki, którym zdarza się rozwiązywać kryminalne zagadki. Gdyby ich nie rozwiązali, nadal byliby szczęśliwi. Spisałem ją na ich prośbę, pijąc z nimi w gospodzie, dlatego wybaczcie marginesy poplamione piwem, ale Tobie, Czytelniku, nic nie stoi na przeszkodzie, aby odłożyć tę książkę i poczytać coś zgodnego z regułami gatunku, o ile wolisz nieszczęśliwe historie. Przemysław Wojcieszek

Przemysław Wojcieszek – reżyser, scenarzysta i pisarz. Autor czterech książek, kolekcjoner heavy metalowych relikwii, z których najcenniejszą jest kosmyk włosów Peter’a Steele.

Książka dostępna jest (50 zł) w internetowej księgarni OKIS oraz w bogatyńskiej restauracji "Hoker".

Źródło: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS)

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.