Wszystkich mieszkańców chcących upamiętnić Objawienie Pańskie zapraszam 6 stycznia do wzięcia udziału w tradycyjnym, barwnym i rozśpiewanym Orszaku Trzech Króli - poinformował burmistrz Wojciech Dobrołowicz.

Miast przystrojono sztandarami Orszaku, fot. Bogatynia.info.pl

Orszak, podobnie jak w poprzednich latach, przejdzie ulicami miasta w dwóch grupach - jedna wyjdzie z parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła, druga z parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Orszak poprzedzą Msze święte o godzinie 12:00. Przemarsz zakończy się wspólnym kolędowaniem podczas Jarmarku Noworocznego, który w dniach 5-6 stycznia odbywać się będzie na placu po byłym dworcu PKS.

Jak podają organizatorzy scenariusz Orszaku Trzech Króli 2024 autorstwa Anny Murawskiej, nawiązuje do hasła W jasełkach leży!, będącego fragmentem XVII wiecznej kolędy „Nowy rok bieży”. Tegoroczne hasło przypomina o 800 rocznicy pierwszych jasełek zaaranżowanych przez świętego Franciszka w miejscowości Greccio we Włoszech i poprzez liczne, barwne jasełkowe sceny orszakowe zachęca do podtrzymywania pięknej tradycji bożonarodzeniowych przedstawień, poprzez organizowanie ich zarówno w domach rodzinnych, szkołach, czy domach kultury, jak i na ulicach mniejszych i większych miast. Szczególną uwagę zwracamy w tym roku na żłóbek, nazywany dawniej jasłem, który ubogi i prosty zachęca nas do pochylenia się nad potrzebami drugiego człowieka.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.