W środę, 6 grudnia sala widowiskowa Bogatyńskiego Ośrodka Kultury ponownie zamieniła się w pokój Świętego Mikołaja - jednak tym razem widownia mogła również zajrzeć do fabryki zabawek - a wszystko to przez spektakl „Niezwykle Mikołajki 2”. Na wydarzenie zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz. 

W pierwszej kolejności spektakl obejrzały przedszkolaki z terenu miasta i gminy Bogatynia. O godz. 9.30 oraz 11.30 to właśnie one zasiadły w wygodnych fotelach sali widowiskowej BOK. Natomiast na godzinę 16.00 i 18.00 wstęp na wydarzenie był wolny. Sala widowiskowa pękała w szwach. Dzieci wraz z całymi rodzinami, z wypiekami na twarzy, oczekiwały spotkania z Mikołajem. Oczywiście się nie zawiodły. Mikołaj przybył, a wraz z nim elfy, prezenty i cała masa uśmiechu. Po spektaklu wszyscy zostali zaproszeni na gorącą czekoladę oraz świąteczne pierniki.

W spektaklu „Niezwykłe Mikołajki 2” udział wzięli:

W roli Świętego Mikołaja - Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz

W rolach elfów:

Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak

Sekretarz Gminy Bogatynia Łukasz Roszkowski

Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni Bożena Mazowiecka

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni Marta Bodziony

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Porajowie Jolanta Medycka

Naczelnicy Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni: Monika Nawrot, Mariola Danielewska, Magdalena Kutz

Radni Rady Miejskiej: Krystian Bajsarowicz oraz Dorota Bojakowska 

Animatorka Ewelina Gabara Walczak oraz Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury Marcin Woroniecki, którzy odpowiedzialni byli również za przygotowanie spektaklu (scenariusz oraz reżyserię).

W prace nad spektaklem, z pełną energią, zaangażowali się również wszyscy pracownicy Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, tworząc niesamowitą scenografię, oprawę muzyczną i dźwiękową oraz artyści pracowni teatralnej BOK, którzy przed spektaklem wprowadzili widownię w znakomity, świąteczny nastrój.

Podziękowania należą się również Bogatyńskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny za zaangażowanie i pomoc na każdym etapie przygotowań spektaklu.

Źródło, foto: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.