W poniedziałek, 29 maja w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z towarzyszeniem Warsaw String Quartet.

Dzień działacza kultury to najważniejsze święto dla wszystkich pracowników kultury. Wypadające 29 maja święto postanowiliśmy w tym roku połączyć również z obchodzonym niedawno Dniem Mamy. W związku z tym „dubletem okazji” Bogatyński Ośrodek Kultury zaprosił wspaniałą gwiazdę polskiej estrady Alicję Majewską. Wypełniona po brzegi sala widowiskowa wysłuchała wiele znanych i lubianych utworów artystki takich jak: „Odkryjemy miłość nieznaną”, „To nie sztuka wybudować nowy dom” czy „Jeszcze się tam żagiel bieli”. 

Wspaniałemu wokalowi Alicji Majewskiej towarzyszył wirtuoz fortepianu i kompozytor Włodzimierz Korcz oraz kwartet smyczkowy „Warsaw String Quartet”. Usłyszeliśmy też utwory z najnowszej płyty Pani Alicji zatytułowanej „Piosenki Korcza i Andrusa”. Po koncercie dyrektor BOK Marcin Woroniecki, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz oraz Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak wręczyli artystom kwiaty przy owacji na stojąco bogatyńskiej publiczności. I właśnie wtedy wydarzyła się pierwsza niespodzianka, mianowicie na scenę wjechał tort a cała sala zaśpiewała „sto lat” Pani Alicji Majewskiej, która 30 maja (dzisiaj!) obchodzi urodziny! Wzruszona artystka serdecznie podziękowała wszystkim za bardzo miły gest pamięci. Po koncercie przyszedł czas na drugą niespodziankę, którą był konkurs z nagrodami ufundowanymi przez naszych sponsorów! Czwórka szczęśliwców z sali z rąk Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza oraz Burmistrza Wojciecha Dobrołowicza odebrała vouchery na: sesję zdjęciową ufundowaną przez Stowarzyszenie BG Flash; zabieg krioterapii włosów ufundowany przez Salon Merlin; kolację dla dwóch osób ufundowaną przez Restaurację Pizzerię „Hoker”; weekendowy pobyt w hotelu ufundowany przez Green Mountain Hotel w Karpaczu. 

Wieczór, 29 maja okazał się prawdziwą ucztą muzyczną z niespodziankami. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami świętowali Dzień Działacza Kultury oraz Dzień Mamy. Polecamy się! I zapraszamy na kolejne wydarzenia kulturalne do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury!

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury, UMiG Bogatynia.

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia.

Nagłośnienie i oświetlenie: Justsound – nagłośnienie, oświetlenie, technika estradowa.

Fot. BOK, źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.