“Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”, to innowacyjny projekt edukacyjno-społeczny, umożliwiający dzieciom i młodzieży zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji. W ramach projektu dzieci i młodzież z Ukrainy i z Polski oraz ich opiekunowie, mogą skorzystać z nowoczesnej oferty programowej, nawiązać przyjaźnie, a nawet uczyć się wzajemnie swoich języków i kulturowych zwyczajów. 

Zajęcia prowadzą doświadczeni animatorzy, trenerzy i nauczyciele, a także odpowiednio przeszkoleni bibliotekarze. Biblioteki w ramach projektu otrzymują sprzęt niezbędny do realizacji programu, w tym komputery, interaktywne roboty, zestawy muzyczne i edukacyjne. 

Biblioteka Publiczna w Bogatyni od stycznia 2023 r. będzie realizowała zadania projektowe:

- spotkania edukacyjno-animacyjne dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów, które będą odbywały się cyklicznie średnio raz w tygodniu,

- w Bibliotece będzie działało Centrum Cyfrowej Edukacji, w którym dzieci z Ukrainy będą mogły uzyskać pomoc w szkolnych zadaniach,

- opiekunowie dzieci biorących udział w zajęciach będą mogli uczestniczyć w tematycznych spotkaniach w Bibliotece,

- zostanie zorganizowana II edycja kursu języka polskiego dla osób z Ukrainy.

O wszystkich terminach i ofercie przygotowanej w ramach projekt, będziemy informowali na bieżąco. Zapraszamy do śledzenia informacji.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego osoby chętne do udziału w spotkaniach w ramach: Centrum Animacji i Centrum Kreatywności, tel. 75 77 32 342 wew. 107.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.