Film o Bogatyni został nagrodzony podczas 38 Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, który odbył się pod koniec października. Film może być polskim kandydatem do "Oscara". 

Najlepszy Dokumentalny Film Krótkometrażowy 38 Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego to "Wszystko w porządku, ziemniaki w żołądku / Everything’s Fine, Potatoes in Line", który wyreżyserował Piotr Jasiński.

To film o bogatyniance, która bierze udział w konkursie na sałatkę ziemniaczaną w pobliskich Hermanicach. Wszystko podczas polsko-czeskiego sporu w sprawie kopalni. Film trwa 13 minut. 

Zobacz trailer:

- Polska kopalnia węgla „Turów” ma szkodliwy wpływ na środowisko. Również to po czeskiej stronie granicy. Po skardze czeskiego rządu Trybunał Sprawiedliwości UE nałożył na Polskę karę 500 tys. Euro dziennie do czasu rozwiązania problemu. Tysiące Polaków boją się zamknięcia kopalni i utraty miejsc pracy. Wśród nich Teresa, pracownica elektrowni „Turów”, ściśle powiązanej z kopalnią. 50-latka postanawia stanąć do walki z Czechami… podczas konkursu na najlepszą sałatkę ziemniaczaną organizowanego w czeskiej wsi - możemy przeczytać w konkursowym opisie filmu.

Piotr Jasiński to 30-letni reżyser z Warszawy. Obecnie mieszka w Pradze. Studiuje reżyserię na FAMU International. Stypendysta programu Funduszu Wyszehradzkiego.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.