Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, do której należy Kopalnia i Elektrownia Turów, pomogła lokalnym mieszkańcom wybrać się w wyjątkową podróż „Wehikułem czasu do Opolna Zdroju”. Suknie z parasolkami, fraki i elegancja zawładnęły niegdyś uzdrowiskową miejscowością graniczącą swoim obszarem z Kopalnią Turów. Mieszkańcy Opolna-Zdroju w Gminie Bogatynia ponownie przełożyli kartki kalendarza o 100 lat wstecz.

„Wehikułem czasu do Opolna Zdroju”– to cykliczne wydarzenie plenerowe realizowane w formule historycznej, ukazującej jak 100 lat temu wyglądało życie na tym terenie. Tegoroczna edycja rozpoczęła się od otwarcia pięknego muralu pn. „U Źródeł Zdroju" autorstwa Radosława Bartka, znanego artysty i twórcy najpiękniejszych murali w Polsce. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Fundację PGE.

Dla PGE GiEK szczególnie istotne jest zaangażowanie w działania na rzecz społeczności lokalnych, w sąsiedztwie których prowadzi swoją działalność. Cieszymy się, że synergia pomiędzy mieszkańcami Opolna-Zdroju a pobliską Kopalnią Turów nabiera tak ciekawych i kolorowych barw – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE GiEK.

Wydarzenie zyskuje coraz większe uznanie wśród mieszkańców Trójstyku i turystów z Dolnego Śląska. Na ulicach sąsiadującego z Kopalnią Turów Opolna-Zdroju można było podziwiać różnorodne stylizacje oraz historyczne przyrządy, które w formie ciekawostki aktywnie angażowały wszystkich odwiedzających, niejednokrotnie bawiąc obecnych do łez. Był też czas na zabawę i tańce dzięki występom bogatyńskich amazonek oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Elektrowni Turów. 

Spółka PGE GiEK, do której należy Kopalnia i Elektrownia Turów, aktywnie angażuje się w społeczne projekty aktywizujące lokalną społeczność w Opolnie- Zdroju. W tym roku PGE GiEK po raz kolejny została sponsorem lokalnego Klubu Sportowego „Jaśnica”, który dzięki dodatkowym funduszom będzie mógł upowszechniać kulturę fizyczną i sport wśród dzieci i młodzieży. 

Źródło: Departament Komunikacji PGE GiEK

Galeria zdjęć

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.