Burmistrz Wojciech Błasiak wydał komunikat zachęcający wspólnoty "do przechodzenia" pod zarząd TBS-u. Do nowej spółki mają trafić również pracownicy. Przezes TBS-u również pisemnie zaprasza wspólnoty.

fot. archiwum

[Czytaj także: Spółka gminna składa wniosek o upadłość]

Poniżej cały komunikat burmistrza: 

Szanowni Państwo,
w związku ze złożeniem przez Prezesa Zarządu Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego spółka z o.o. z/s w Bogatyni do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze Wydziału V Gospodarczego wniosku o ogłoszenie upadłości spółki, jak też mając na uwadze, konieczność zapewnienia Wspólnotom Mieszkaniowym ciągłości oraz wysokiej jakości obsługi w zakresie zarządzania nieruchomościami, uprzejmie zawiadamiam, że Towarzystwo Budownictwa Społecznego spółka z o.o. w Bogatyni jest przygotowane na wykonywanie usługi w zakresie zarządzania Państwa nieruchomościami.

Aby usprawnić i złagodzić skutki powyższego faktu, przedstawiciele TBS spółka z o.o. z/s w Bogatyni będą w najbliższych tygodniach kontaktowali się z Zarządami Wspólnot Mieszkaniowych, w celu ustalenia trybu dalszej współpracy.

Ponadto TBS sp. z o.o. z/s w Bogatyni ma w planach przejęcie obsługujących Państwa do tej pory pracowników GZMK sp. z o.o., co zapewniłoby Wspólnotom Mieszkaniowym komfort obsługi przez pracowników administracji znanych sobie i sprawdzonych co do jakości ich działania.

Gmina Bogatynia jest jedynym wspólnikiem TBS spółka z o.o. z/s w Bogatyni. W celu podniesienia standardów działania spółki dnia 29 sierpnia 2019 r. podjąłem decyzję odnośnie jej restrukturyzacji.

Wobec powyższego, zachęcam do skorzystania z oferty TBS spółka z o.o. w zakresie zarządzania nieruchomościami.

Z poważaniem

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia
Wojciech Błasiak

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.