Ruch jeszcze jest niewielki. Tradycyjnie auta parkją po obu stronach Alei Solidarności. Policja i Straż Miejska pilnuje ruchu. Ulica Kurzańska jest zamknięta dla ruchu. Smorządowcy polecają korzystać z autobusu miejskiego, którego rozkład specjalnie zmodyfikowano na dzisiaj

 

Rozpoczęła się policyjna akcja „Znicz” na Dolnym Śląsku i będzie trwała do 3 listopada br. W tym czasie funkcjonariusze na drogach województwa spodziewają się wzmożonego ruchu, a szczególnie widoczne to będzie w okolicach cmentarzy, kościołów i na trasach dojazdowych do miast. Policjanci w trakcie prowadzonych działań będą czuwać nad bezpieczeństwem osób podróżujących. Czynności będą miały przede wszystkim charakter pomocowy. Funkcjonariusze będą informować, doradzać i objaśniać wszystkie niejasności związane ze zmianami w organizacji ruchu, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć w miejsce spoczynku swoich bliskich oraz bez utrudnień i w spokoju uczcić ich pamięć.

W tym roku ogólnopolska akcja „ZNICZ 2019” rozpoczeła się 31 października i potrwa do 3 listopada. W tym okresie również dolnośląscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas tych szczególnych dni zadumy i pamięci o zmarłych.

Funkcjonariusze ruchu drogowego będą realizować czynności mające na celu ograniczenie tych zachowań na drodze, które stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W celu zapewnienia użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu oraz utrzymania płynności ruchu, mundurowi z Dolnego Śląska wzmogą intensywność kontroli na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa.

Warto pamiętać, że w okresie jesienno-zimowym pogorszeniu ulegają warunki atmosferyczne, co w połączeniu ze świątecznym wzrostem natężenia ruchu, utrudnia poruszanie się kierowcom. Mgła i padający deszcz często ograniczają nam widoczność i wydłużają czas reakcji na zagrożenie na drodze. Dostosujmy więc prędkość do panujących warunków drogowych. Warto jechać wolniej, aby bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.

Również piesi, którzy są szczególnie narażeni na udział w zdarzeniach drogowych,  muszą swoim zachowaniem zadbać o własne bezpieczeństwo. Przechodzenie przez jezdnie powinno odbywać się tylko na oznaczonych przejściach dla pieszych lub wyznaczonych w tym okresie miejscach. W porze wieczorowo-nocnej poruszając się po drodze słabo oświetlonej, dla własnego bezpieczeństwa używajmy elementów odblaskowych, niezależnie czy jest to obszar zabudowany, czy nie. Na pewno „odblaski” sprawią, że będziemy bardziej widoczni dla kierowców poruszających się po drodze, a przez to zwiększy się nasze bezpieczeństwo.

Źródło: KPP w Zgorzelcu/opr. własne

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.