Kogo nas nie kusi, aby przejechać na czerwonym świetle „w ostatniej chwili”? Tego typu zachowanie prowadzi do dużych utrudnień na przewężeniu remontowanej drogi 352. Niejednokrotnie musi interweniować policja.

[Czytaj również: Remont nabrał tempa, tworzą się zatory, Remont potrwa do wiosny]

Wielokrotnie zdarza, że sygnalizacja świetlna na remontowanej drodze, przy wjeździe do Bogatyni, jest tylko teoretyczna. Kierowcy nie reagują na czerwone światło i jadą szpalerem nie zważając na zmieniający się kolor. Szczególnie w tzw. godzinach szczytu „chętnych” jest tak wielu, że jadą ignorując czerwony kolor tak długo, dopóki światło nie zmieni ponownie na zielony. Wówczas ruszają kolejni i przeciwny kierunek jest całkowicie zablokowany. Konieczna jest wówczas interwencja policji, tak było np. dzisiaj rano. Inny proceder to kierowcy wyjeżdżający z kolejki i wyprzedzający już stojące samochody. Jadący n tzw. wydrę, może się uda i zdąży się przed ruszającymi z przeciwnego kierunku. Nie zawsze się „udaje” i opóźnienie bywa większe. Auta klinują się na wąskim przejeździe – tak jak na filmie przesłanym do nas na naszym koncie Facebook. Aby rozładować taki „korek” potrzebna jest interwencja policjantów. Dodatkowo dochodzi zdenerwowanie kierowców.

Film z zablokowanej drogi i interwencja policji, facebook.com

Za przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle policja może nam wlepić nawet 6 punktów karnych i mandat w wysokości 300-500 zł.

Remont dróg wojewódzkich 352 i 354 potrwa prawdopodobnie do maja przyszłego roku - poinformowała Telewizja Bogatynia. Jak mówił dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Leszek Loch do stacji benzynowej Orlen droga będzie oddana jesienią. Tam naprawiany jest wiadukt, a przejazd jest całkowicie zamknięty. Obiekt ma mieć po remoncie zwiększoną nośność. Nie przewiduje się zamykania całkowitego dróg na innych odcinkach. Jezdnia będzie naprawiana naprzemiennie z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej kierującej ruchem . W momentach o dużym natężeniu ruchu, będzie sterowanie ręczne, aby nie wydłużać kolejki (o kłopotach pisaliśmy w artykule Remont nabrał tempa, tworzą się zatory). Na ulicy Zgorzeleckiej płyty betonowe są kruszone i wywożone, natomiast na trasie do Sieniawki pozostaną. Jak mówił dyrektor Loch w materiale Telewizji Bogatyni na drodze 354 Sieniawka - Trzciniec na płyty położony zostanie pakiet kruszywa i pakiet bitumiczny, tak żeby ta droga spełniała kryteria do dużych obciążeń (kategoria KR4).

Wszystkie zaplanowane prace poza samym miastem zakończą się jesienią, tak jak pierwotnie zakładano. Do maja 2019 roku remontowana będzie droga w samej Bogatyni - ulica Daszyńskiego (od Orlenu do skrzyżowania z ulicą Pocztową). Powodem są prace wodociągowo - kanalizacyjne wykonywane przez gminne wodociągi. Prace już się rozpoczęły od ulicy Kurzańskiej. Zmodernizowana zostanie magistrala do ulicy Pocztowej. 50-letni rurociąg zostanie zastąpiony nowym za około milion złotych. Inwestycje wykonają Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia. Koszt naprawy dróg to ok. 30 mln, z czego 2 mln zł pokrywa Gmina Bogatynia, około połowę sumy pokrywa Unia Europejska, a reszta środków pochodzi z budżetu województwa.

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.