Roman Kulczycki podczas sesji Rady GiM w 2008 roku, fot. archiwum UMiG Bogatynia

Dyrektor ZOZ Roman Kulczycki chce, aby bogatyńska placówka realizowała świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w charakterze podwykonawcy

 Od 1 marca 2011 roku zmieniają się miejsca udzielania świadczeń zdrowotnych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej w nocy i święta. Na Dolnym Śląsku w 33 punktach utworzone zostały 63 zespoły złożone z lekarza i pielęgniarki, które w razie potrzeby udzielą pomocy nie tylko w ambulatorium, ale także w domu chorego. Bogatynia nie znalazła się wśród utworzonych punktów. Miejscowy ZOZ wydał oświadczenie w tej sprawie, które zamieszczamy poniżej w całości:

"Szanowni  Państwo,

Drodzy  Pacjenci,

niniejszym informujemy, iż Zarządzeniem nr 85/2010/DSOZ prezesa NFZ z dnia 23.12.2010 r., zostały określone warunki zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Jednym z głównych elementów tego Zarządzenia są tzw. „obszary zabezpieczenia”, które standardowo dotyczą około 50 tys. mieszkańców – potencjalnych pacjentów. Obszar zabezpieczenia, w którym znajduje się gmina Bogatynia obejmuje blisko 100 tys. mieszkańców, na który składa się obszar całego powiatu zgorzeleckiego oraz gminy Platerówka  i gminy Siekierczyn.

SP ZOZ w Bogatyni złożył swoją ofertę do NFZ w celu przyznania kontraktu na  w/w świadczenia POZ w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, jednakże kontrakt ten został przyznany dla drugiego oferenta aplikującego w tym konkursie, tj. WS SP ZOZ w Zgorzelcu.

Z uwagi na powyższe, mając świadomość potrzeb mieszkańców gminy Bogatynia w zakresie zabezpieczenia przedmiotowych świadczeń zdrowotnych w niedalekiej odległości od miejsca ich zamieszkiwania, SP ZOZ w Bogatyni skierował oficjalne pismo  do WS SP ZOZ w Zgorzelcu, stanowiące ofertę realizowania świadczeń POZ  w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnejw charakterze podwykonawcy - wszystkim potrzebującym, w szczególności mieszkańcom miasta i gminy Bogatynia."

Podobne artykuły:

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.