W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu oraz władz bogatyńskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, fot. UMiG BogatyniaWe wtorek 8 marca w Urzędzie Miast i Gminy w Bogatyni odbyło się spotkanie w sprawie inwestycji ciepłowniczych na terenie Bogatyni. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu oraz władz bogatyńskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej

Tematem wiodącym podczas wtorkowego spotkania była kwestia podłączenia nowych odbiorców w rejonie ulicy Spółdzielczej w Bogatyni.

Z końcem ubiegłego roku Gmina rozpoczęła realizację budowy sieci w rejonie Spółdzielczej – 26 rodzin zadeklarowało chęć podłączenia się do sieci ciepłowniczej. Mimo zakończenia budowy sieci do ich domów w dalszym ciągu nie płynie ciepło. Powodem tej sytuacji zdaniem Prezesa PEC S.A. w Bogatyni jest ekonomiczna nieopłacalność podłączenia nowych odbiorców. Według władz PEC-u podłączenie odbiorców byłoby niezgodne z art. 4f prawa energetycznego. Według szacunków Spółki przychody nie bilansują się z kosztami, jakie poniosłoby przedsiębiorstwo w przypadku podłączenia nowych odbiorców. Z tą sytuacją nie zgadzają się przedstawiciele samorządu, którzy zgodnie argumentowali, iż prawdopodobnie nadinterpretowane są przepisy dotyczące ekonomicznej opłacalności inwestycji.

Pomimo dynamicznej, a momentami ciężkiej dyskusji obie strony wyraziły wolę jak najszybszego rozwiązania tej trudnej sytuacji. „Temat załatwiajmy już i teraz…” – apelował do zebranych burmistrz Andrzej Grzmielewicz. Sytuacja jest ciężka zwłaszcza dla mieszkańców, którzy ucierpieli w ubiegłorocznej powodzi. Należy mieć nadzieję, że lada dzień do domów w rejonie ulicy Spółdzielczej popłynie ciepło, które ogrzeje wciąż remontowane domy.

Zobacz film ze spotkania:


W artykule wykorzystano materiały autorstwa UMiG Bogatynia

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.