
768 sztuk tabletek leku Sudafed zabezpieczyli czeskie służby celne w Kunraticach, niedaleko granicy z Polską. Lek ten zawiera pseudoefedrynę, substancję którą Czesi wykorzystują do produkcji metamfetaminy. Samochodem jadącym od strony Bogatyni podróżowało czterech mieszkańców Liberca. Oprócz wspomnianych tabletek czescy celnicy znaleźli także w samochodzie strzykawki, elektroniczną wagę i plastikowe worki.
Ujawnione "wyposażenie" pozwoliło wysnuć podejrzenie, że lekarstwo nie jest przewożone do celów zdrowotnych, a do produkcji narkotyków. W Czechach jest to zagrożone karą pozbawienia wolności od roku do lat pięciu lub grzywną. Kierowca samochodu ponadto nie posiadał prawa jazdy ani dowodu rejestracyjnego pojazdu, który prowadził.
Por. Jiří Nejedlý, rzecznik prasowy Dyrekcji Celnej Usti nad Labem informuje, że od początku roku był to już ósmy przypadek wykrycia tego rodzaju przemytu z Polski.
Podobne artykuły:
- Polak przed czeskim sądem za "lekarstwa"
- Historia lekarstwa, które zmienia się w narkotyk
- Bestia jest cwana...
- 4,2 tys. tabletek kupionych w Bogatyni na własny użytek