Kościół św. Maksymiliana M. Kolbe, fot. bogatynia.info.pl Biskup Legnicki Stefan Cichy wprowadził zmiany w bogatyńskich parafiach katolickich. Najpoważniejsza z nich dotyczy proboszcza

Tradycyjnie na Dolnym Śląsku przed wakacjami księża zmieniają parafie. W tym roku zmiany dotyczą 56. duchownych, w tym kilku w naszym mieście. O zeszłorocznych zmianach pisaliśmy w artykule Z Bogatyni odejdą księża i przyjdą nowi.

Zmiany biskup Stefan Cichy zatwierdził 14 czerwca br. z mocą obowiązywania od 2 lipca br. Najpoważniejsze przesuniecie dotyczy bogatyńskiego księdza Stanisława Ligaja. Wieloletni proboszcz parafii św. Maksymiliana M. Kolbe z Bogatyni przeniesiony zostanie do Tomaszowa Bolesławieckiego. Jego miejsce zajmie wikariusz Robert Serafin, który do naszego miasta przyjedzie z parafii św. Wojciecha z Jeleniej Góry.

Dalsze zmiany ogłoszone przez biskupa to wyjazd do USA Mariusza Sierharta - wikariusza parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Księdz Sierhart do Bogatyni przyjechał w zeszłym roku z Krzeszowa.

Podobne artykuły:


Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.