Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu

W Zgorzelcu i okolicznych miejscowościach położonych na terenie naszego powiatu, odbiorcy pomocy społecznej nie muszą już „biegać” po zaświadczenia do urzędu pracy

Wyręczy ich system informatyczny SEPI, który skróci czas oczekiwania na decyzję administracyjną i co najważniejsze, osoby bezrobotne zaoszczędzą na kosztach dojazdu do urzędu. Ponadto, system wyeliminuje nadużycia i pozwoli na prowadzenie skuteczniejszej polityki społecznej.

SEPI czyli Samorządowa Elektroniczna Platforma Informacyjna to nowoczesne narzędzie, którego zadaniem jest udostępnianie w sposób bezpieczny i natychmiastowy danych o osobach zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgorzelcu, a w szczególności informacji nt. okresu pozostawania w ewidencji PUP-u, statusu osoby na rynku pracy, okresów i wysokości przyznanych i pobieranych świadczeń oraz odprowadzonych składek na ubezpieczenie zdrowotne.

SEPI funkcjonuje od połowy sierpnia br. w ośmiu podmiotach na terenie powiatu, są to:
1.    Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Węglińcu,
2.    Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawidowie,
3.    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu,
4.    Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu,
5.    Ośrodek pomocy Społecznej w Bogatyni,
6.    Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieńsku,
7.    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulikowie,
8.    Gmina  Bogatynia.

Wdrożony projekt przyniesie korzyści, zarówno jednostkom samorządowym jaki  klientom MOPS-u, GOPS-u, PUP-u. Osoba bezrobotna ubiegająca się o określone zaświadczenie, nie będzie musiała każdorazowo stawiać się osobiście w PUP-ie, by dostarczyć  i ewentualnie odebrać potrzebny dokument, tylko w styczniu 2012 r. PUP wydał łącznie 1114 zaświadczeń, w tym; dla klientów Miasta Zgorzelec – 390, Gminy Zgorzelec – 70, Miasta i Gminy Pieńsk – 119, Gminy Sulików – 51, Miasta Zawidów – 46, Miasta i Gminy Bogatynia – 330.
Dzięki SEPI pracownik OPS-u pozyska niezbędne dane z Elektronicznej Platformy Informacyjnej. Ten innowacyjny system zaoszczędzi osobom będących zazwyczaj klientami opieki społecznej dodatkowych kosztów związanych z przejazdem do zgorzeleckiego urzędu, skróci czas na oczekiwanie w kolejce a instytucjom usprawni realizację zadań.

Koszty związane z wdrożeniem systemu - w wysokości ok. 73 tys. zł  poniósł Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu.

Więcej informacji o SEPI TUTAJ

Źródło: SP w Zgorzelcu

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.