18 czerwca 2024 roku z okazji Święta Szkoły odbył się IV Piknik Integracyjny pod hasłem "Trójka Zdrowa Szkoła z Energią". 

Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście: pan Wojciech Dobrołowicz - Burmistrz MiG Bogatynia, pan Jan Lewandowski kierownik DODN, pani Urszula Tkaczyk - wojewódzki koordynator SzPZ oraz pani Zofia Werżanowska - przewodnicząca Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP wraz z członkiniami. 

W tym dniu odbyło się wiele atrakcji, które przygotowane zostały przez Samorząd Uczniowski, nauczycieli, pracowników szkoły i zaproszone Stowarzyszenia.

Celem pikniku była integracja społeczności szkolnej, dobra zabawa, ale też uzyskanie certyfikatu za udział naszej Szkoły w 9 edycji międzynarodowego święta edukacji w naturze "Dzień Pustej Klasy".

Co to był za dzień! Każdy, kto przybył na nasz piknik, mógł skorzystać z wielu atrakcji. Warsztaty "Kreatywnej świetlicy", podczas których uczniowie tworzyli małe i duże bańki mydlane, malowano twarze i wykonywano brokatowe tatuaże. Na stanowisku Królowej Nauk budowano z klocków i rozwiązywano łamigłówki. "W sudeckim kąciku" przygotowano: skarby, które kryje ziemia. Dzieci dowiedziały się co spakować do turystycznego plecaka, rozwiązywały quizy - jaka to roślina, jakie zwierzę, czyj trop? Każdy mógł również doszkolić się z pierwszej pomocy.

Nikt z naszego pikniku nie wyszedł głodny. Panie z kuchni zadbały o to, aby każdy mógł zjeść dobrą grochówkę, pyszne racuchy oraz zdrowe przekąski. Nie zabrakło kiermaszu ciast, lemoniady oraz popcornu. Dla każdego coś dobrego. 

Tematem przewodnim naszego pikniku było zdrowie. Nad tym czuwały panie ze Stowarzyszeń "Bogatyńskie Amazonki", "Złoty Czepek", pani dietetyk Natasza Niczyporuk. Na stanowisku "Pod brzozami" mogliśmy zbadać ciśnienie, poziom cukru, odbywały się rozmowy o badaniach profilaktycznych oraz zdrowym odżywianiu.

Dla dzieci dodatkową atrakcją były ogromne dmuchańce, po których mogły skakać, zjeżdżać i wygłupiać się do woli oraz możliwość udziału w turnieju piłkarzyków. 

Wziętą atrakcją było stanowisko nauki kaligrafii pana Adama Kusiaka - bogatyńskiego mistrza kaligrafii.

Ważnym punktem dnia była prezentacja wyników oraz autoewaluacja programu SzPZ. Przeprowadziła ją pani Bogumiła Nowak, która jest jego szkolnym koordynatorem. 

Szkoła otrzymała Certyfikat 9. edycji międzynarodowego święta edukacji w naturze "Dzień Pustej Klasy".

Dziękujemy Wszystkim uczestnikom i organizatorom za entuzjazm, radosny, pogodny klimat i dobrą energię. Pogoda nam dopisała. Powiedzieć, że było SUPER, to mało!

Dziękujemy sponsorom: 

- Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.

- Sieć dyskontów LIDL Sp. z o.o. sp. k. w Bogatyni

- Sieć detaliczna sklepów Biedronka Jerónimo Martins Polska S.A. 

- Przedsiębiorstwo Usługowe "Jarexs" Sp. z o.o.

- Zakład Elektroinstalacyjny Remontowo Budowlany "ATOS" z Bogatyni

- Firma AVT - ADVANCED VENDING TECHNOLOGIES s.c. - zaopatrująca automaty na terenie placówki

- Firma KSD Klaudia Suszek - dmuchane zjeżdżalnie

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.