W niedzielę (9.06), w kościele pw. św. Bartłomieja w Działoszynie, odbyła się uroczysta eucharystia z okazji 52. rocznicy odprawienia Mszy prymicyjnej przez błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę - Kapelana Solidarności, jednego z najważniejszych symboli oporu wobec komunistycznego reżimu w Polsce w latach 80. XX wieku.

W uroczystości uczestniczyli: delegacje z KWB Turów oraz Elektrowni Turów na czele z dyrektorem Oddziału Elektrownii Turów Markiem Mrozem, Przewodniczący Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność” Franciszek Kopeć, przedstawiciele zakładowych związków zawodowych Solidarność, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, Przewodnicząca Rady Miejskiej Edyta Małkiewicz, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Radna Powiatowa Dorota Bojakowska oraz mieszkańcy gminy Bogatynia. Po Mszy św. delegacje oddały hołd męczennikowi, składając symboliczne wiązanki pod Jego pomnikiem.

Bł. ksiądz Jerzy Popiełuszko na stałe wpisał się w historię ziemi bogatyńskiej. Tutaj znajdują się jego relikwie i tu w dowód pamięci członkowie „Solidarności” KWB Turów i Elektrowni Turów oraz mieszkańcy gminy Bogatynia w 2012 roku ufundowali duchownemu pomnik.

Uroczystą oprawę muzyczną zapewniła Zakładowa Orkiestra Dęta KWB Turów.

Źródło, foto: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.