Policjanci z bogatyńskiego komisariatu w wyniku działań ukierunkowanych na zatrzymywanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali 40-letniego obywatela Czech. Mężczyzna poszukiwany był przez władze Polski na podstawie listu gończego celem odbycia 3,5 roku więzienia. Ponadto za 40-latkiem wydany był europejski nakaz aresztowania, oraz czerwona nota Interpolu, wydane przez władze Republiki Czeskiej. Dodatkowo przy mężczyźnie policjanci ujawnili ponad 50 działek handlowych metamfetaminy.

Na zdjęciu drzwi policyjnej celi, fot. KPP w Zgorzelcu 

Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni w wyniku działań ukierunkowanych na zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ściągania i wymiarem sprawiedliwości zatrzymali 40-letniego obywatela Czech. Sprawdzenie w dostępnych bazach danych potwierdziło, że 40-latek poszukiwany jest przez władze Polski na podstawie listu gończego celem odbycia 3,5 roku więzienia oraz europejskim nakazem aresztowania wydanym przez władze Republiki Czeskiej oraz czerwoną notą Interpolu.

Zatrzymany wielokrotnie karany był za przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani od posiadania narkotyków po ich produkcję i przemyt.

Dodatkowo policjanci ujawnili przy zatrzymanym woreczek z krystaliczną substancją. Przeprowadzone badania wykazały, że była to metamfetamina w ilości z której można przygotować ponad 50 porcji handlowych tego narkotyku. Za posiadanie środków psychotropowych 40-latek usłyszał już zarzut.

Przypominamy, że osoby które weszły w kolizję z prawem mogą być poszukiwane w różnoraki sposób. Najczęściej są to zarządzenia sądu, czy prokuratora o poszukiwaniu podejrzanego, oskarżonego lub skazanego. Za osobą w stosunku do której wydano postanowienie o tymczasowym aresztowaniu może zostać wydany list gończy. Jeżeli istnieją informacje, iż osoba poszukiwana przebywa za granicą, to może zostać wydany za nią europejski nakaz aresztowania.

Natomiast Interpol, czyli międzynarodowa organizacja policyjna, na wniosek państwa członkowskiego może wystawić za osobą poszukiwaną, celem jej aresztowania i ekstradycji tzw. czerwoną notę.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.