Efektem wspólnych działań Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, CBŚP i KAS było udaremnienie przemytu ponad 100 kg marihuany z Hiszpanii do Polski, a także zatrzymanie kierowcy przewożącego towar. Narkotyki były ukryte w specjalnej skrytce umiejscowionej pomiędzy podłogą przestrzeni ładunkowej, a podwoziem pojazdu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego narkotyku to około 5 mln zł. Śledztwo nadzoruje łódzka Prokuratura Krajowa. 

Policjanci z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi, prowadzą śledztwo dotyczące działalności międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wewnątrzwspólnotowym przemytem z Hiszpanii do Polski znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany. Jednorazowy transport wynosił od około 65 do nawet ponad 100 kilogramów marihuany. Grupa działała co najmniej od 2022 roku i mogła przemycić do Polski ponad 500 kilogramów marihuany.

W ostatnim czasie funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Zgorzelcu wspólnie z policjantami z poznańskiego CBŚP i Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu, przeprowadzili działania w Jędrzychowicach w pobliżu polsko-niemieckiej granicy, w wyniku których zatrzymali jedną osobę i udaremnili przemyt ponad 100 kg marihuany. Zatrzymany kierował samochodem ciężarowym, wewnątrz którego funkcjonariusze ujawnili narkotyki ukryte w specjalnej skrytce, umiejscowionej pomiędzy podłogą przestrzeni ładunkowej, a podwoziem pojazdu.

Z szacunków śledczych wynika, że czarnorynkowa wartość detaliczna zabezpieczonego narkotyku to około 5 mln zł, a z takiej ilości można by uzyskać około 100 tysięcy porcji dilerskich.

Zatrzymany w łódzkiej Prokuraturze Krajowej usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także wewnątrzwspólnotowego nabycia oraz przewozu narkotyków za co grozi mu kara nawet 20 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora został on tymczasowo aresztowany.

Źródło: NoOSG

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.