Agresywny Ukrainiec został na gorącym uczynku zatrzymany przez funkcjonariuszy SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki z siedzibą w Ludwigsdorf. Cudzoziemiec zanim został obezwładniony, zdążył poturbować trzech funkcjonariuszy patrolu. Teraz za próbę kradzieży z włamaniem, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych oraz ich znieważenie, kara go nie minie. 

Funkcjonariusze SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki z siedzibą w Ludwigsdorf w czwartek (8 lutego), podczas realizacji zadań służbowych mających na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji w powiecie bolesławieckim otrzymali informację o mężczyźnie, prawdopodobnie cudzoziemcu, który próbuje włamać się do domu na prywatnej posesji. Z uwagi na fakt, że funkcjonariusze SG pełnili służbę blisko miejsca tego zdarzenia, niezwłocznie podjechali pod wskazany adres w gminie Nowogrodziec. Wezwali pod wskazany adres także policjantów. Chwilę później udało się strażnikom granicznym z polsko-niemieckiego patrolu przyłapać na gorącym uczynku młodego Ukraińca, który właśnie włamywał się do jednego z domów jednorodzinnych.

Cudzoziemiec nie stosował się do poleceń oraz wezwań funkcjonariuszy do zachowania zgodnego z prawem. Z każdą chwilą był coraz bardziej nerwowy i agresywny. Jakby tego było mało, 31-letni obywatel Ukrainy nagle zaatakował trzech interweniujących funkcjonariuszy (dwóch ze zgorzeleckiej placówki SG oraz funkcjonariusza niemieckiej policji BPol). Ukrainiec szybko został obezwładniony, zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek, jednak zdołał poturbować interweniujących funkcjonariuszy SG.

31-latek, który jeszcze niedawno starał się o uzyskanie zgody na pobyt czasowy w Polsce, wszystko swoim zachowaniem zaprzepaścił. Cudzoziemca za znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych zatrzymano i zgodnie z kompetencjami przekazano bolesławieckim policjantom. Mężczyzna odpowie także za próbę kradzieży z włamaniem. Niezależnie od tego wobec Ukraińca wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.  

Decyzją sądu cudzoziemiec będzie mógł odpowiadać z wolnej stopy. Za popełnione czyny Ukraińcowi grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Źródło: NoOSG

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.