Magistrat ogłosił wykonawcę, który wygrał przetarg na budowę placu zabaw na terenie szkoły. 

Szkoła podstawowa nr 3, fot. bogatynia.info.pl

Przetarg na "Budowę placu zabaw - funkcjonalnego dla małych i dużych dzieci w Bogatyni" wygrała firma z gminy Zaręby Kościelne (woj. mazowieckie). Inwestycja będzie kosztowała ponad 380 tys. zł. Plac zaprojektowała firma OUTSIDE Studio z Lublina.

Projekt zagospodarowania obejmuje doposażenie terenu opracowania w urządzenia zabawowe przy ulicy Wyczółkowskiego. Opracowywany teren zostanie poddany niwelacji terenu po to by było można w sposób bezpieczny zamontować na nim wyposażenie składające się z elementów małej architektury I urządzeń zabawowych.

Dodatkowo zostanie uzupełniony o nawierzchnię bezpieczną piaskową pod sprzętami, których wysokość upadku przekracza 100 cm, schody terenowe I umocnienie istniejącej skarpy.

- Przyjmując wstępne założenia do projektu wzięto pod uwagę istniejące walory terenu (zieleń) oraz otaczające teren obiekty. Wszelkie elementy, wraz z elementami małej architektury tworzyć będą kompletną całość oraz mają za zadanie zaspakajać potrzeby lokalnej społeczności. Ukształtowanie terenu oraz układ zieleni pozostaje bez zmian. Urządzenia zabawowe będą spełniać wymogi norm, a jednocześnie będą również atrakcyjne dla dzieci pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Wyposażenie terenu zostało dobrane tak, aby mogło służyć użytkownikom należącym do różnych grup wiekowych. W ramach zamierzenia zachowano niezbędne standardy i normy przewidziane dla urządzeń zabawowych i wypoczynkowych, które zostaną zainstalowane w ramach realizacji objętych programem zadań tj. w zakresie ich zgodności z Polskimi Normami oraz zasadami i warunkami bezpieczeństwa, okresu ich gwarancji oraz materiałów z jakich są wykonane, a także w zakresie wymiarów i rodzaju nawierzchni, na której ten sprzęt i urządzenia zostaną zainstalowane. Wyposażenie terenu zaprojektowano tak, aby nie stwarzało kolizji z infrastrukturą techniczną - możemy przeczytać w opracowaniu koncepcyjnym.

Spis projektowanych elementów:

1 . Tablica informacyjna- 1 szt.

2. Huśtawka bocianie gniazdo - 1 szt.

3. Zestaw do przewrotów - 1 szt.

4. Huśtawka podwójna - 1 szt.

5. Zestaw ze ścianką wspinaczkową i ślizgawką - 1 szt.

6. Zestaw dźwig - 1 szt.

7. Zestaw czworokąt sprawnościowy - 1 szt.

8. Zestaw z metalową ślizgawką - 1 szt.

9. Zestaw ślizgawka ze schodami - 1 szt.

10. Bujak nosorożec - 1 szt.

11. Równoważnia - 1 szt.

12. Panel energia odnawialna - 1 szt.

13. Zestaw statek - 1 szt.

14. Ławka z oparciem - 8 szt.

15. Kosz na odpoady - 2 szt.

Przypomnijmy, że w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Gmina Bogatynia otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 695 000 zł - podał Urząd Miasta i Gminy w Bogatynia. Pieniądze przeznaczone zostaną na przebudowę kompleksu boisk na terenie Szkoły Podstawowej nr 3. 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.