Na rynku w Sieniawce wykryto tysiące papierosów bez akcyzy i narzędzia do kradzieży samochodów.

Fot. Urząd Celny w Dreźnie

Podczas wspólnej akcji na rynku w Sieniawce polscy i niemieccy celnicy odkryli 193 000 papierosów bez ważnych znaków skarbowych. „Niektóre dołączone znaczki skarbowe były fałszywe” – powiedziała w poniedziałek Heike Wilsdorf, rzeczniczka głównego urzędu celnego w Dreźnie. „Dodatkowo znaleziono 74 kilogramy drobno posiekanego tytoniu pochodzącego z nielegalnej produkcji”. Niemieccy celnicy znaleźli także torbę z różnymi przedmiotami przeznaczonymi do profesjonalnej kradzieży pojazdów. „Obejmowały one narzędzia do łamania, a także puste kluczyki do pojazdów i urządzenia elektroniczne do programowania tych kluczy za pomocą interfejsu OBD” – powiedziała rzeczniczka.

Celnicy korzystali z psa do wykrywania tytoniu. Dalsze dochodzenie przeprowadzą polska służba celna i polska policja. Od 2010 roku Główny Urząd Celny w Dreźnie oraz Wrocławska Izba Celna wspólnie kontrolują terytorium Polski i Niemiec na podstawie dwustronnej umowy.

Rynek w Sieniawce w ostatnim czasie wielokrotnie pojawiał się na pierwszych stronach gazet ze względu na podobne odkrycia. Zaledwie siedem tygodni temu policja skonfiskowała 12 000 paczek papierosów i 50 kilogramów tytoniu bez znaku skarbowego. Inne odkrycia ujawniono w maju i rok temu.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.