Ruch na drodze I/13 pomiędzy Frydlantem a Arnolticami utrudnił masowy wypadek. Około godziny 7:30 rano doszło do zderzenia autobusu z samochodem osobowym i ciężarówką.

Jak informują czeskie media regionalne do wypadku doszło w pobliżu wsi Krásný Les, gdzie droga była nieprzejezdna przez około pięć godzin.

Spośród dwudziestu pięciu uczestników sześć osób rannych trafiło pod opiekę ratowników medycznych. „Łączna liczba rannych wzrosła do sześciu osób, z czego pięć zostało przewiezione do szpitala przez ZRM, a jedna osoba została opatrzona na miejscu bez konieczności transportu. Następnie autobus ewakuacyjny przetransportował osoby na dworzec autobusowy we Frydlancie” – poinformowała Straż Pożarna Kraju Libereckiego cytowana przez Liberecki Dziennik.

Jak podaje czeska policja, podczas wyprzedzania samochód osobowy zderzył się z nadjeżdżającą ciężarówką. „Następnie wspomniany samochód osobowy uderzył także w autobus. Podróżowało nim wówczas prawie trzydzieści osób” – powiedział rzecznik policji Vojtěch Robovsky.

W samochodzie została zaklinowana osoba, którą strażacy musieli uwolnić. „Podjęliśmy działania zapobiegające pożarom pojazdów. Na razie nie stwierdzono wycieku płynów eksploatacyjnych” – dodają strażacy. Na miejscu interweniowała jednostka zawodowa z Raspenavy i ochotnicy z Frydlantu.

Droga I/13 pomiędzy Frydlantem i Arnolticami została ponownie otwarta w obu kierunkach około godziny 11:15.

Fot. Hasici Frydlant (OSP Frydlant)

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.