Na drodze nr I/13 w czeskiej miejscowości Bílý Kostel nad Nisou miał miejsce wypadek drogowy z tragicznymi skutkami. Do zdarzenia doszło w środę 20 września przed południem.

Fot. straż pożarna Libereckiego Kraju

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu osobowego wyprzedzał ciężarówkę i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym samochodem osobowym. Wypadek wymagał interwencji wszystkich elementów czeskiego Zintegrowanego Systemu Ratownictwa.

Pomimo wszelkich wysiłków ratowników i prowadzonej reanimacji, kierowca jednego z samochodów zginął na miejscu. „Zostanie zarządzona sekcja zwłok, która ma ustalić przyczynę jego śmierci. Wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku są obecnie przedmiotem toczącego się śledztwa” – powiedziała rzeczniczka regionalnej policji Dagmar Sochorová.

Jak powiedział Libereckiemu Deníkowi Michael Georgiev, rzecznik Pogotowia Ratunkowego Kraju Libereckiego, dwóch innych uczestników zdarzenia odniosło umiarkowane obrażenia. Byli przytomni i komunikowali się z ratownikami. „Oboje zostali przewiezieni na oddział urazowy Szpitala Regionalnego w Libercu” – zauważył, dodając, że na miejsce wypadku przyleciał także helikopter.

Kierowca, który zginął na miejscu wypadku, wyprzedzał pojazd ciężarowy.

W miejscu wypadku droga I/13 była przez kilka godzin zamknięta. Ruch został przywrócony przed godziną 15:00.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.