Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego celem odbycia 2 lat więzienia. Dodatkowo usłyszał zarzuty za dwa włamania do piwnic oraz posiadanie środków odurzających.

Na zdjęciu policjant i osoba zatrzymana przy kracie, fot. KPP w Zgorzelu 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy w wyniku pracy operacyjnej ustalili miejsce przebywania osoby ukrywającej się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna za wcześniejsze przestępstwa ma zasądzony wyrok 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo funkcjonariusze podejrzewali go o włamania do piwnic.

Podjętej czynności pozwoliły na zatrzymanie 32-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. W wyniku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty pochodzące z włamań oraz woreczek z zawartością suszu roślinnego.

32-latek trafił do zgorzeleckiej komendy, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał trzy zarzuty. Dwa dotyczyły włamań do piwnic, gdzie sprawca ukradł między innymi sprzęt elektroniczny, narzędzia, buty oraz panele podłogowe, kafle i gniazdka elektryczne o łącznej wartości ponad czterech tysięcy złotych. Trzeci zarzut dotyczył posiadania marihuany.

Odzyskane przedmioty trafiły do właścicieli, a podejrzany do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na wyrok za popełnione przestępstwa. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.