Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni na wniosek inwestora podjęli uchwałę, która kończy sprawę planu zagospodarowania dla wielkich szklarni. Szklarnie miały powstać po drugiej stronie drogi w pobliżu starego Zatonia, ale nie powstaną.

Zdjęcie archiwalne: szklarnia w trakcie budowy, fot. bogatynia.info.pl

- Uchyliliśmy uchwałę z 2016 w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania dla obszaru związanego z lokalizacją szklarni w mieście Bogatynia. W pierwotnej wersji inwestor chciał stawiać szklarnie również po prawej stronie góry „Działoszyńskiej” jadąc w kierunku Zgorzelca lecz zmienił koncepcję i wystąpił z wnioskiem o odstąpienie od realizacji przedmiotowej uchwały - poinformował radny Dominik Zawada. 

Radni uchylili uchwałę z 1 czerwca 2016 roku w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru związanego z lokalizacją szklarni w mieście Bogatynia wraz ze zmianami do przedmiotowej uchwały.  Procedura sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w mieście Bogatynia rozpoczęła się uchwałą podjętą w 2016 roku przez Radę Miejską w Bogatyni na wniosek firmy „TOMATEX” Sp. z o. o. Projekt planu obejmował znaczny obszar na terenie Bogatyni - Zatonie.

Firma „CITRONEX I” Sp. z o. o. dnia 27.07.2022 r. złożyła w tutejszym urzędzie pismo, w którym informuje, że mając na uwadze planowaną budowę farmy fotowoltaicznej wnioskuje o zakończenie prac nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru związanego z lokalizacją szklarni w mieście Bogatynia - Zatonie.

Zgodnie z decyzją burmistrza prace zakończono podpisując z firmą z Jeleniej Góry porozumienie o rozwiązaniu umowy na opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru związanego z lokalizacją szklarni w mieście Bogatynia.

Więcej na temat bogatyńskich szklarni znajdziesz tutaj.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.