Niestety kolejna seniorka z powiatu zgorzeleckiego została oszukana. 86-letnia kobieta była przekonana, że pomaga wnukowi, który rzekomo spowodował wypadek. Nie chcąc, aby trafił do więzienia, przekazała obcej kobiecie 78 000 złotych na rzekomą kaucję. Policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu o zachowanie ostrożności i czujności w kontaktach z obcymi. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy osobom, których nie znamy.

Liczne apele i podejmowane działania profilaktyczne sprawiają, że coraz większa liczba seniorów nie daje się oszukać. Niestety wciąż zdarzają się przypadki, gdzie ofiarami przestępców padają osoby starsze.

Dwa dni temu jedna z seniorek z powiatu zgorzeleckiego ostała oszukana. Do 86-latki zadzwoniła kobieta i podając się za jej córkę poinformowała, że wnuczek spowodował wypadek w którym pokrzywdzona kobieta walczy o życie, i w tej sprawie policja prowadzi śledztwo. Dodała, że wnuczek może uniknąć więzienia po wpłaceniu kaucji 120 000 euro. Seniorka bardzo się przejęła, powiedziała oszustce, że aby pomóc odda wszystkie pieniądze. Po chwili usłyszała, że córka seniorki z którą rozmawiała musiała jechać na policję, aby złożyć zeznania i to ona przyjdzie po pieniądze. Po kilkunastu minutach do seniorki przyszła nieznana jej kobieta, której przekazała 78 000 złotych. Kobieta dopiero jak skontaktowała się z rodzina zorientowała się, ze została oszukana.

Policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu o zachowanie ostrożności i czujności w kontaktach z obcymi. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy osobom, których nie znamy. Upewnijmy się, czy faktycznie osoba prosząca nas o pomoc, faktycznie jej potrzebuje.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.