Wybuch uszkodził trzy mieszkania na ostatnim piętrze budynku. 2 osoby zostały ranne w wyniku wybuchu gazu, ewanuowano 23 osoby.

Do wybuchu doszło w sobotę wieczorem na 4 piętrze bloku na osiedlu Orła Białego w Bogatyni. Nasi czytelnicy jako pierwsi informowali o zdarzeniu. Na miejsce zdarzenia wysłano 27 zastępów straży pożarnej. Ug relacji naszych czytelników skalę eksplozji była tak duża, że skutki odczuwano na sąsiednich osiedlach, nawet na ulicy Paderewskiego. Fragmenty elementów z wybuchu powbijały się w pobliskie elewacje innych bloków. Czytelnicy informują o ogromnym huku.

Jak powiedział dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu dla TVN24, do wybuchu gazu doszło po godzinie 20 w jednym z mieszkań pięcioklatkowego bloku na Osiedlu Orła Białego w Bogatyni. - Wybuch nastąpił w mieszkaniu w skrajnej klatce na ostatniej kondygnacji. Dwie osoby są ranne - relacjonował strażak.

Według relacji TVN24 akcji ratowniczej brało udział 25 zastępów straży pożarnej oraz 4 zastępy specjalistyczne z innych powiatów, łącznie około 70 strażaków. Zespół z psami przeczesał rumowisko.

Ostatecznie dwie osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko - ma poparzenia pierwszego i drugiego stopnia. Jest to mężczyzna z mieszkania w którym nastąpił wybuch. 

Fot. Czytelnicy

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.