Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 42-latka, który kilka dni wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna lekceważąc nadawane sygnały świetlne i dźwiękowe uciekał pojazdem marki Volkswagen. Jak się okazało mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z bogatyńskiego komisariatu na podstawie uzyskanych informacji ustalili kierującego pojazdem marki Volkswagen, który kilka dni wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna pomimo nadawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, uciekał przed policjantami. Podjęte w tej sprawie czynności pozwoliły na zatrzymanie podejrzanego o to przestępstwo. Sprawcą okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Przypominamy, że osoba która nie wykona polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego do kontroli drogowej, wydanego przez policjanta (lub inną osobę uprawnioną do kontroli) przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu również grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.