W Bogatyni odbędą się konsultacje w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Bogatynia.

"Rewitalizacja to proces zmierzający do wyprowadzenia ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki.  Obszar zdegradowany to z kolei przestrzeń, w której koncentrują się zjawiska negatywne (społeczne, gospodarcze, przestrzenno-funkcjonalne, środowiskowe, techniczne) oraz problemy, które wpływają na pogorszenie jakości życia mieszkańców. W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac nad dokumentem zwracamy się do Państwa z prośbą o ocenę problemów w 5 sferach funkcjonowania obszarów wskazanych, jako obszary rewitalizacji" - możemy przeczytać we wprowadzeniu do ankiety.

Urzędnicy chcą przeprowadzić konsultacje społeczne z mieszkańcami Gminy Bogatynia, podmiotami prowadzącymi lub zamierzającymi prowadzić na terenie Gminy Bogatynia działalność gospodarczą lub społeczną i pozostałymi zainteresowanymi osobami i podmiotami. Przedmiotem konsultacji społecznych jest projekt uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Bogatynia. Celem konsultacji jest poznanie stanowiska mieszkańców i podmiotów, a w szczególności poznania ich opinii i uwag.

Termin rozpoczęcia konsultacji ustalono na dzień 15.08.2022 r., a termin ich zakończenia na dzień 14.09.2022 r. Zasięg konsultacji obejmuje teren całej Gminy Bogatynia. Opinie będzie można wyrazić na papierze lub elektronicznie za pośrednictwem internetu.

"Wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji umożliwi opracowanie kompleksowego i zgodnego z ustawodawstwem, Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Bogatynia, którego treść, w tym przede wszystkim cele, kierunki i przedsięwzięcia rewitalizacyjne, a także system monitorowania i oceny programu, zapewni jego skuteczność i efektywność. Realizacja podstawowych i uzupełniających przedsięwzięć rewitalizacyjnych, przyczyni się do rozwiązania zdiagnozowanych zjawisk kryzysowych w sferze społecznej, a także związanych z nimi problemów występujących w sferze gospodarczej, środowiskowej, przestrzenno-funkcjonalnej i technicznej, co przełoży się w sposób bezpośredni na podniesienie jakości życia mieszkańców" - możemy przeczytać w projekcie uchwały dotyczącej tematu.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.