Teren placu pod nowe targowisko został ogrodzony, pojawiła się również tabliczka informująca o nowej lokalizacji. Ruszają prace budowlane.

- Dziś odbyło się pierwsze - w takim gronie - spotkanie w sprawie "Budowy Targowiska Miejskiego w Bogatyni." Dużo pracy musiało zostać wykonanej w między czasie, żeby się znaleźć na tym etapie. Wkrótce nastąpi przysłowiowe pierwsze wbicie szpadla. To nasze największe zadanie w tym roku! Trzymajcie kciuki, my wierzymy, że wszystko będzie szło zgodnie z harmonogramem. Dziękujemy Wojciechowi Dobrołowiczowi za zaufanie oraz zlecenie wybudowania targowiska. Jednocześnie informujemy, że kierownikiem budowy zostało - Biuro Inżynierskie Arkadiusz Peremicki - poinformował Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej, który zajmie się budową obiektu. 

Sprawa przeniesienia targowiska toczy się od lat. Nowa lokalizacja, obok marketu LIDL pojawiła się w zeszłym roku (pisaliśmy na ten temat w artykule Targowisko miejskie będzie koło Lidla).

To kolejne podejście do sprawy przeniesienia targowiska i rewitalizacji Alei Żytawskiej na opuszczonym placu. Były burmistrz Andrzej Grzmielewicz niemal 10 lat temu chciał przenieść targ za rzekę (vide Jak będzie wyglądało nowe targowisko miejskie?), Wojciech Błasiak chciał wykorzystać pomysł w nowej formule (Targowisko będzie przeniesione). Obu się nie udało. Pełniący funkcję burmistrza Wojciech Dobrołowicz chce wykorzystać opuszczony plac między magistratem a Lidlem. 

"Teren przeznaczony pod inwestycję jest płaski, zamknięty z trzech stron budynkami mieszkalnymi i budynkiem usługowym (market LIDL). Jest to teren położony w obrębie centrum miasta Bogatynia, na działkach o przeznaczeniu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i usługowej (...), na obszarze historycznego układu urbanistycznego miasta Bogatynia objętego ochroną konserwatorską na mocy wpisu do rejestru (...). Zgodnie z tymi zapisami zabudowę należy kształtować poprzez nawiązanie do historycznej zabudowy, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnej tradycji architektonicznej. Istnieje możliwość realizacji nowej zabudowy z zastosowaniem współczesnych rozwiązań architektonicznych pod warunkiem harmonijnego wpisania ich w istniejący układ przestrzenny historycznej zabudowy" - możemy przeczytać w postępowaniu dotyczącym opracowania koncepcji targowiska.

Według wytycznych na terenie targowiska należy umiejscowić maksymalną możliwą liczbę stanowisk handlowych zabudowanych (nie mniej niż 11) o minimalnych wymiarach 3,00 x 5,00 m, w tym minimum jedno stanowisko przeznaczone do sprzedaży artykułów spożywczych. Wśród infrastruktury znajdzie się również pomieszczenie porządkowe na sprzęt i środki do utrzymania czystości; miejsce na ustawienie pojemników do selektywnej segregacji odpadów; zaplecze sanitarne; powierzchnia targowa dla kupców sezonowych i  miejsca postojowe.

Stanowiska handlowe zabudowane oraz niezbędne zaplecze techniczno-sanitarne ma być pogrupowane w zespoły i zlokalizowane w taki sposób, aby wykorzystać maksymalnie dostępny teren, zachowując istniejącą komunikację pieszą od strony marketu LIDL do ulicy Daszyńskiego. 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.