Teren rekreacyjny Kristýna zmienia system parkowania. Płacenie w "budce" zostanie zastąpione nowoczesnym, zautomatyzowanym systemem parkingowym. Cena nie została podana do publicznej wiadomości, ma wynosić ok 50 koron. 

Kristyna podczas upałów jest szczególnie oblegana, fot. archiwum bogatynia.info.pl


- Wyposażony jest w dwa punkty kontrolne z szlabanami, pierwszy przy wjeździe do kompleksu przed parkingiem, a drugi przed recepcją kempingu. Dzięki różnorodnym kamerom jest w stanie rozwiązać różne sytuacje przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa w północnej części jeziora - możemy przeczytać na stronie internetowej hradek.eu. 

Kąpielisko Kristýna należy do samorządu Hradka nad Nysą. Jest to ośrodek, który odwiedzany jest chętnie przez bogatynian – szczególnie w okresie letnim. Akwen leży kilka kilometrów od Bogatyni. Kristýna to była kopalnia węgla brunatnego działająca z przerwami od końca XVIII wieku. Została ona zalana w latach 70. Wówczas podjęto decyzje o zamknięciu wyrobiska. Na przełomie lat 70. i 80. XX wieku na brzegach jeziorka wyrósł pokaźny kompleks rekreacyjny z plażami, kempingiem i boiskami.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.