(16.05) Dziś odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Domu Pomocy Społecznej „Jędrek” i Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Bogatyni.

Parlamentarzyści na czele z minister Marzeną Machałek, władze powiatu zgorzeleckiego – inwestora, gospodarze terenu: burmistrz Wojciech Dobrołowicz, wiceburmistrz Aleksandra Ratajczak i przewodniczący rady Eugeniusz Kubica, przedstawiciele gmin, służb, podmiotów gospodarczych, instytucji i duchowieństwa, a także dyrektor, mieszkańcy i pracownicy „Jędrka”, uczestniczyli dziś w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego DPS-u. Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego to jeden z najważniejszych elementów każdej inwestycji budowlanej, a ta była wyjątkowo wyczekiwana. Nowoczesny i komfortowy obiekt, który został zaprojektowany dla 70 mieszkańców, powstanie u zbiegu ul. Kurzańskiej i Al. Solidarności. Działkę pod budowę DPS-u przekazała powiatowi gmina Bogatynia.

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu burmistrz Wojciech Dobrołowicz, to bardzo ważne dla mieszkańców i pracowników, ale także całej gminy, że DPS dalej będzie funkcjonował na naszym terenie. „Jędrek” od lat aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności i choć pewnie Opolno będzie za nim tęsknić, nowa lokalizacja – w samej Bogatyni, da jego mieszkańcom także nowe możliwości.

Burmistrz Bogatyni i Starosta Zgorzelecki złożyli podziękowania minister Marzenie Machałek za wsparcie przy realizacji tej, ale także wielu innych inwestycji. Wojciech Dobrołowicz szczególnie podkreślił wagę dofinansowania rewitalizacji linii kolejowej Bogatynia-Zgorzelec z programu Kolej+, poinformował także o pozyskaniu rządowych funduszy na zakup wartego blisko 3 mln zł tomografu do gminnego szpitala.

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.