Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas interwencji okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierował pojazdem nie posiadając do tego uprawnień, dodatkowo będąc pod wpływem narkotyków. Natomiast 36-letni pasażer okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości.

 

Na zdjęciu policyjne emblematy grupy Speed, fot. KPP w Zgorzelcu

Policjanci z grupy SPEED Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy na terenie gminy Sulików zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas podjętej interwencji okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo badanie narkotesterem wykazało, że znajduje się pod wpływem metamfetaminy. Mężczyzna podróżował wraz z 36-letnim pasażerem, który okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 119 dni więzienia.
Kierujący za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków i bez uprawnień odpowie przed sądem. Natomiast za brak pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdu oraz brak obowiązkowego wyposażenia 35-latek został ukarany mandatami. Natomiast pasażer trafił już do aresztu.
Przypomnijmy, że za prowadzanie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, sąd wobec sprawcy wskazanego przestępstwa zobowiązany jest orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tys. zł.
Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem narkotyków, czy alkoholu stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.