"Klimatyczna Bogatynia" to nazwa przebudowy placu manewrowego w park z fontanną typu "szampan". Jak Wam się podoba projekt?

Wizualizacje Pracowni Projektowej "ata"/UMiG Bogatynia

Starosta Zgorzelecki zatwierdził projekt budowlany w sierpniu br., udzielając tym samym pozwolenia na budowę, a dokładniej rzecz ujmując przebudowę placu manewrowego PKS na teren zieleni (wraz z wewnętrzną linią zasilającą elektroenergetyczną, przyłączem wodociągowym, kanalizacji sanitarnej i deszczowej) w Bogatyni.  Finansowanie przebudowy placu odbywa się dzięki środkom otrzymanym w 2020 roku z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL). Zadanie nazywa się "Klimatyczna Bogatynia – rewitalizacja obszaru miejskiego Bogatyni poprzez realizację inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury” – kwota dofinansowania RFIL: 667 452 zł, dofinansowanie WFOŚiGW - 581 612 zł. Przetarg już został ogłoszony. 

Przedmiotem inwestycji jest znajdujący się w centrum Bogatyni plac po dawnym dworcu autobusowym PKS, pierwotnie - stacja kolejki wąskotorowej. Obszar znajduje się pomiędzy ulicami Daszyńskiego, Pocztową Moniuszki i Kusocińskiego. Obecnie niemal cały plac jest „zasklepiony”, tj. pokryty materiałami nieprzepuszczalnymi (asfalt, beton), zdegradowany i pozbawiony pierwotnej funkcji komunikacyjnej. W przestrzeni dawnego placu manewrowego PKS zaprojektowano teren zielony z siecią oświetlonych alejek spacerowych z nawierzchni mineralnej oraz parking. Projekt przewiduje również budowę fontanny posadzkowej z 9 dyszami fontannowymi typu „szampan”. Jeśli pod asfaltem odłsonione zostaną tory dawnej wąskotorówki, to mają pozostać wyeksponowane. 

Prace mają ruszyć w listopadzie, a termin wykonania to 1275 dni z uwagi na 3-letni okres nasadzeń i opieki nad roślinami. 

Wizualizacje Pracowni Projektowej "ata"/UMiG Bogatynia

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.