Zdjęcie archiwalne - mecz z Olimią Kowary w 2013 r.fot. MKS Granica BogatyniaW dniu 2 listopada br. MKS Granica Bogatynia na stadionie przy ulicy Sportowej, po meczu niewykorzystanych szans  remisuje z Olimpią Kowary 0 - 0

Pierwsza połowa, to dobra gra naszego zespołu, który stworzył sobie parę stuprocentowych sytuacji do strzelenia bramki, lecz w 3 - 5 minucieAchcińskiemu i Pietkiewiczowi  zabrakło dokładności. W 21 i 22 minucie najbardziej dogodną sytuacje do strzelenia bramki miał Savczuk, który pudłował z 4 metrów. Zawodnicy z Kowar dopiero zagrozili bramce Gawlika w 45 minucie, gdzie po strzale Zatylnego piłka poszybowała nad bramką.

Druga połowa była bardziej wyrównana, w którym oba zespoły nie potrafiły wykorzystać swoich sytuacji podbramkowych. W 60 minucie Więckiewicz pięknie strzelił z główki, lecz bramkarz końcami palców wybił piłkę na rzut różny. W 93 minucie po wykonywanym przez Achcińskiego rzucie rożnym, piłkę w polu karnym otrzymał Mikulski, który strzelił obok bramkarza Olimpii, a piłkę ręką obronił zawodnik gości. Uważam, że sędzia powinien podyktować rzut karny, lecz nic takiego nie nastąpiło i mecz zakończył się wynikiem 0 – 0.

MKS Granica Bogatynia – Olimpia Kowary 0:0

Skład MKS Granicy Bogatynia:  Gawlik, Duduć, Savczuk, Mikulski, Mokijewski, Więckiewicz, Janiak (70 Kostrzewa), Szydło, Słomiak, Pietkiewicz, Achcinski.

Trenerzy – Ireneusz Słomiak, Paweł Rychter.

Granica po 13 kolejkach w tabeli IV ligi dolnośląskiej zajmuje dobre 7 miejsce z 21 punktami.