Tekst alternatywny
Tekst alternatywny

{jcomments on}"Czarno-zieloni" pokonali zespół WKS Śląsk Wrocław już po raz trzeci w tym sezonie i bez wątpienia "rządzą" na Dolnym Śląsku. Tylko jednego "oczka" zabrakło do trzycyfrowej zdobyczy punktowej przed blisko 2-tysięczną widownią. To już czwarta wygrana z rzędu zgorzelczan, którzy z całych sił walczą o udział w rundzie play-off.

fot. archiwum Remigiusz Naruszewicz

Fakty: PGE Turów spotkał się już po raz trzeci w tym sezonie z "sąsiadami" z Wrocławia. Towarzyskie spotkanie przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu wygrali po dogrywce "Czarno-zieloni" 106:99. W hali "Orbita" górą ponownie lepsi byli zgorzelczanie, kończąc mecz wynikiem 72:85. W trzecim, ostatnim starciu tego sezonu PGE Turów ponownie nie pozostawił złudzeń, kto dysponuje mocniejszym zespołem i odprawił "Trójkolorowych" w podróż powrotną wygrywając 99:84.

Kluczowy element: Wygrana walka na tablicach 42:28. Zespół WKS Śląsk po odejściu Jarvisa Williamsa dysponuje pod obręczami zaledwie Mateuszem Jarmakowiczem, Witalijem Kowalenką i niedoświadczonym Maciejem Krakowczykiem. Taki stan rzeczy bardzo dobrze wykorzystał Kirk Archibeque, wspierany przez Mateusza Kostrzewskiego i Denisa Krestinina. Cameron Tatum ponownie włączył się w walkę na tablicach i zebrał 6 piłek.

Najlepszy w PGE Turowie: "Gorący" Jovan Novak! Trafił 2 rzuty za trzy w ostatnich dwóch minutach meczu, a w całym spotkaniu skutecznie rzucał aż 5 razy zza łuku. W całym spotkaniu zdobył 23 punkty na ponad 50% skuteczności. Młody Serb coraz pewniej czuje się na boisku i jest dużym wsparciem po atakowanej stronie boiska.

Najlepszy w WKS: Były zawodnik PGE Turowa - Michał Jankowski - postanowił skorzystać z niedyspozycji Denisa Ikovleva i rozstrzelał się na dobre. Aż 7 z 11 rzutów zza łuku znalazło drogę do kosza, a "Jankes" uzbierał 24 punkty zbierając 5 piłek i rozdając 6 asyst. Na szczęście dla zgorzelczan to było za mało na pokonanie PGE Turowa we własnej hali.

Statystyki:

PGE Turów Zgorzelec - WKS Śląsk Wrocław

% z gry: 44,2% - 46,7%

% za 2: 49,1% - 46,7%

% za 3: 31,8% - 46,7%

% za 1: 92,3% - 77,8%

Zbiórki: 42 - 28

Zbiórki w ataku: 17 - 6

Zbiórki w obronie: 25 - 22

Asysty: 17 - 16

Straty: 10 - 14

Przechwyty: 7 - 4

Bloki: 5 - 2

Źródło: mat. pras.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.