foto: ZSZ im. św. Barbary w Bogatyni/SP w ZgorzelcuSiatkarki trenujące na co dzień w UKS Libero zajęły trzecie miejsce, ulegając drużynom z Lubania i Bolesławca i wygrywając z ekipą z Kamiennej Góry

W dniu 13.02.2014r. w Lubaniu odbył się Półfinał Strefy Jeleniogórskiej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział mistrzynie powiatu lubańskiego, kamiennogórskiego, bolesławieckiego i zgorzeleckiego. Nasz powiat reprezentowały uczennice Zespołu Szkół Zawodowych im. Św. Barbary w Bogatyni. Siatkarki trenujące na co dzień w UKS Libero zajęły trzecie miejsce, ulegając drużynom z Lubania i Bolesławca i wygrywając z ekipą z Kamiennej Góry. Zawodniczki z popularnego „Górnika” drugi raz z rzędu reprezentowały powiat zgorzelecki na tak wysokim szczeblu rozgrywek. Dziewczęta walczyły zacięcie do ostatniego punktu, nie odbiegając pod względem technicznym, taktycznym i  kondycyjnym od potentatek siatkarskich strefy jeleniogórskiej.

Kolejność końcowa:
1. ZSP im. AM Lubań
2. II LO Bolesławiec
3. ZSZ Bogatynia
4. SOiZ Kamienna Góra
Skład drużyny „Górnika” : Karolina Cwalina, Marta Kulczycka , Monika Kulczycka, Agata Wiśniewska,  Martyna Wojcieszek,  Joanna Wojtania,  Agnieszka Zwierzyńska, Dominika Zwierzyńska
Opiekun: Michał Lisiak.

Dzień później (14 lutego 2014r.) w bogatyńskim „Górniku” odbył się pierwszy Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych im. św. Barbary w Bogatyni oraz UKS Libero.
W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące bogatyńskie gimnazja oraz drużyna gospodarzy. Ci ostatni  gościnni nie byli i puchar  zostawili sobie, ale że puchar jest przechodni, istnieje szansa przejęcia go w kolejnych latach. Drugie miejsce zajęła drużyna z P.G. nr 1, a na trzecim miejscu uplasowały się dziewczęta z P.G. nr 2.
Wręczenie nagród odbyło się w auli, gdzie na zawodniczki, oprócz pucharu i upominków, czekał także słodki poczęstunek.

źródło: ZSZ im. św. Barbary w Bogatyni/SP w Zgorzelcu