Granica Bogatynia podczas spotkania z Piastem Zawidów, fot. R. NaruszewiczJeden wygrany mecz wystarczył, aby Granica poszybowała pięć szczebli w górę w tabeli. Pokonaliśmy wczoraj Legnicę

W sobotę (i w niedzielę) odbyła się 9. kolejka rozgrywek IV  ligi. Pierwsza połowa była wygrana dla drużyny Konfeks Legnica, która gościliśmy na bogatyńskim boisku w sobotę. Piłkarze schodzi z murawy z wynikiem 0:1 dla naszych gości. Drugie 45 minut było dla nas. Bogatynianie trzy razy umieszczali piłkę w siatce przeciwników. Ostatecznie po bramkach Łukasza Pastuszko (w 59 minucie), Radosława Pietkiewicza (83 minuta) i Michała Mokijewskiego (86 minuta) mecz zakończył się wynikiem 3:1. Zdobyte trzy punkty pozwoliły nam awansować na ósmą lokatę w tabeli IV ligi.

Wciąż nie wiedzie się Nysie Zgorzelec. Zgorzelczanie ponownie przegrali mecz - tym razem z drużyną Foto-Higiena Gać (3:2). Była to szósta przegrana w rozgrywkach ligowych, która plasuje Nysę na 16. - ostatniej pozycji w tabeli. Piast Zawidów - również zaliczyli przegraną i to wysoko. W meczu z drużyną Miedź II Legnica wynik ostateczny był 5:0. Piast zajmuje 13. miejsce w tabeli rozgrywek.

Dzisiaj swoje spotkania (7. kolejka) rozegrała również A-klasa. Piłkarze Pogoni Markocice przegrali wysoko na wyjeździe 4:1 z drużyną LZS Radostów. Jaśnica Opolno Zdrój również przegrała w meczu wyjazdowym z drużyną Włókniarz Leśna 2:0. Pogoń zajmuje 11. miejsce w tabeli, a Jaśnica ostatnie 14.

Następny mecz Granica Bogatynia rozegra w Zgorzelcu. Derby powiatowe odbędą się 1 października o godz. 16.00. Naszym przeciwnikiem będzie Nysa. Przypomnijmy - pierwsze derby powiatowe z udziałem naszej drużyny zakończyły się remisem (vide Bezbramkowe derby w Zawidowie (galeria zdjęć)).